Michael mal v piatok zomrieť...!

Na jednej americkej rádio stanici (KWIN), prečítal "odkaz" jeden z DJ-ov vo svojej show, že Michael Jackson zomrel v Las Vegas v Piatok ráno.

Išlo však len o "vtip", ktorý sa ju dostal, a tak sa rozhodol zverejniť ho. Ihneď na to, dostali stovky telefonátov a emailov, ako reakcie na túto správu, vrátane jedného vzdialeného člena Michaelovej rodiny.

"Nemôžem uveriť, že vy ku*vy ste urobili niečo také" - povedal jeden z nahnevaných poslucháčov.

"Mám rád Michaela Jacksona. Je mŕtvy ? Naozaj zomrel ?" - pýtal sa ďalší poslucháč.

Moderátori povedali ten vtip tisícom poslucháčov ako že Michael zomrel minulú noc. Neskôr sa vyjadrili, že ľudia, ktorí im volali boli naštvaní a mnohí plakali.

Podľa nich, bola pointa v tom, že to Associated Press oznámila, že Michael zjedol niekoľko 12 ročných skazených "vľašských orechov" (- nuts - čo v inom preklade môže znamenať aj "12 ročných bláznov").

Na to reagoval jeden poslucháč, že čo si vlastne myslia, čo to má znamenať, že to tak do éteru povedia ako "vtip".

Táto správa sa veľmi rýchlo rozniesla do ďalších médií, kde volali ďalší poslucháči. Komentáre k tomu boli aj takých, ktorí si mysleli, že to bolo "celkom" originálne", a najmä takí, ktorí boli naštvaní.

Jeden z poslucháčov povedal, že zavolá ich šéfom a rozhlasovej komisii, aby boli za toto nejako potrestaný.

Na to však reagoval hovorca rady pre rozhlasové vysielanie, že nepočul tento "vtip", ale že vždy je nutné, aby bolo pred takýmito vyhláseniami povedané, že je to vtip, alebo kanadský žartík. A že dovtedy, pokiaľ nespôsobí takýto "vtip" nejaké "škody", rádio stanica nie je v ohrození postihu, ale je to na rade pre vysielanie ako to posúdi.

Na obranu jeden z DJ-ov povedal, že je Michael kamoš, a že bol na Neverlande niekoľko krát ako hosť, a že Michael by to tiež nebral tak vážne, ale ako vtip.