Bunda z videa Thriller predaná za rekordnú sumu

Aukcia, ktorá prebehla cez víkend, priniesla prekvapenie, keď sa Michael bunda z videa Thriller predala za 1.8 mil. dolárov.

Obrázek

Predaná bunda je jednou z dvoch, ktoré mal Michael oblečené počas nakrúcania videoklipu Thriller, pričom tá druhá je vystavená v Rock'n'rollovej sieni slávy v Clevelande.

Dražba sa konala len deň po druhom výročí jeho úmrtia. Cenu, za ktorú sa bunda mohla vydražiť, pritom odhadovali na 200 až 400-tisíc dolárov.

Na jej rukáve sa nachádza odkaz so Michaelovým vlastnoručným podpisom Love Michael Jackson a na podšívke venovanie pre Dennisa Tompkinsa a Michaela Busha, dlhoročných návrhárov kostýmov, ktorým Michael bundu venoval.

O kupujúcom aukčná sieň Julien's v Beverly Hills neposkytla žiadne detaily. Na svojej webovej stránke iba uviedla cenu, za ktorú bundu vydražili. Zástupcovia Julien's pred predajom bundu opísali ako jeden z "najznámejších kusov odevu 20. storočia", ktorý v 80. rokoch minulého storočia vyvolal módny ošiaľ. Kópie tejto bundy vtedy začali nakupovať Michaelovi fanúšikovia po celom svete.

"Čierno-červený štýl bundy si ľudia začali spájať s Jacksonovým prelomovým videoklipom do tej miery, že bundy rovnakého dizajnu mal oblečené pri vystupovaní s piesňou Thriller aj po zvyšok kariéry," uvádza sa na webe Julien's.

Časť zo zisku z predaja poputuje na konto rezervácie Shambala v Kalifornii, ktorá je od roku 2006 domovom tigrov Thrillera a Sabu z ranča Neverland.

Obrázek

Medzi ďalšími predanými predmetmi patriacimi Michaelovi boli klobúk z turné BAD za viac ako 16 tisíc dolárov, alebo podpísaná kata pre Liz Taylor...

Celkovo spoločnosť Julien's Auction House vydražila predmety Michaela s viac ako 10 násobným ziskom oproti odhadom, pričom predmety The Beatles alebo Elvisa sa predali za značne nižšie ceny....