INFO+: poisťovňa the Lloyds

Niekoľko doplnkových informácií:

* poisťovňa the Lloyds, ktorá odmieta vyplatiť poistku za neuskutočnené koncerty v Londýne vo svojej žalobe kvôli dodržaniu anonymity uvádza meno Michael Jackson ako Mark Jones a jeho spoločnosť ako "The Mark Jones Company LLC".

* zaujímavosťou je, že v pôvodnej poistnej zmluve je uvedené, že Michael súhlasil s odohraním 30 koncertov, a podľa toho bola aj zmluva koncipovaná. To znamená, že tvrdenia, že Michael údajne chcel iba 10 koncertov a bez jeho vedomia mala AEG Live rozšíriť počet, nie sú pravdivé!

* poisťovňa nedostala žiadne relevantné dokumenty od spol. AEG ani od dr. Murraya, a ani lekárske záznamy Michaela, pričom v poistnej zmluve je uvedené, že Michael od roku 2005 nenavštívil žiadneho doktora, okrem dermatológa.

* v poistke je presne uvedené, ako bude vyzerať pódium, aké a ktoré budú pohyblivé časti (kvôli možnosti úrazu) a mená všetkých účinkujúcich na javisku.

* v poistke je tiež uvedené, že Michael by býval v Londýne v prenajatom dome, prevážal by sa 2-3 autami, a cesta z domu do haly by trvala od 20 do 60 minút, podľa premávky.

Doprevádzali by ho - Karen Faye, Conrad Murray, Michaelove deti a 3 bodyguardi.

* Michael by do Británie pricestoval okolo 4 júla súkromným lietadlom, a prvá skúška v hale by bola 8 júla.

* AEG po 30 vystúpeniach očakávala zisk asi 43 mil. dolárov.

* Michael nesúhlasil so žiadnymi after párty t.j., nesúhlasil so stretnutiami s napr. novinármi, médiami v zákulisí.

* v poistke bol zahrnutý aj dr. Thome Thome.

(+ info v starších správach - 7.6.)