La Toya Jackson napísala o smrti Michaela knihu

Prvá otázka, ktorá prebehla mysľou La Toye Jacksonovej, keď sa dozvedela o smrti svojho brata Michaela Jacksona bola: "Kto zabil Michaela?".

Obrázek

Píše o tom vo svojej novej knihe Starting Over (Nový začiatok), ktorá príde do predaja na budúci týždeň, dva roky po úmrtí Michaela na predávkovanie sedatívami. Jeho osobný lekár dr. Conrad Murray vyhlásil, že sa necíti byť vinný z neúmyselného zabitia, proces s ním vytýčili na september.

Obrázek

La Toya Jackson hovorí, že Michael často predpovedal svoje zabitie pre svoj majetok a katalóg hudby. Tesne pred Michaelovou smrťou jej jeho dcéra Paris povedala, že "ocko bol vždy studený" a "stále plakal".

V knihe ďalej píše, že krátko po vyhlásení Michaela za mŕtveho konfrontovala dr. Murraya v nemocnici, aby zistila, čo sa stalo, ale on jej odpovedal vyhýbavo a počula samé výhovorky.

Píše tiež, že prehľadala bratovu spálňu a našla ju "hore nohami", s rozhádzanými vecami a prevráteným nábytkom. Medzi vecami boli zápisky, ktoré podľa nej napísal Michael. Naznačovali, že potreboval pomoc ich otca Josepha, aby dostal "týchto ľudí preč z môjho života" a že "súhlasil iba s 10 vystúpeniami".

Keď 25. júna 2009 zomrel, mal naplánovanú sériu 50 koncertov v O2 Aréne v Londýne. Vstupenky na jeho pôvodne plánovaných 10 vystúpení sa predali za necelú hodinu a preto k nim pridali 40 ďalších.

La Toya Jackson v knihe uvádza, že počula aj od ďalších ľudí z Michaelovho okolia, vrátane jeho priateľov a fanúšikov, ktorí vyjadrili podozrenia v súvislosti s poslednými dňami jeho života.

Kniha La Toye nie je poslednou spomienkou Jacksonovcov na Michaela. V septembri má vyjsť kniha jeho brata Jermaina Jacksona.

Zdroj: TASR/katka969

Téma - LINK