Dnes je to šesť rokov od vynesenia verdiktu "nevinný".

V dnešný deň pred šiestimi rokmi (13.6.2005) sa celý svet dočkal oslobodzujúceho verdiktu v prípade - Michael Jackson vs. štát California.

Na konci roku 2003 bol obvinený zo zneužívania 14-ročného chlapca. Aj v tomto prípade bol použitý rovnaký scenár vydierania ako v roku 1993 a na veľké prekvapenie, do prípadu boli zainteresovaní rovnakí ľudia a vyšetrovatelia ako pred 10 rokmi. (Vtedy bolo vyplatené "odškodné" vo výške 20 miliónov dolárov, ktoré nakoniec vyplatila poisťovňa - urobila tak aj napriek nesúhlasu Michaela a jeho právnikov v čase, keď bol Michael v polovici svojho svetového turné Dangerous a práve kvôli obchodným zmluvám a takmer miliarde dolárov, ktoré toto turné stálo, poisťovňa v snahe zabrániť možným obrovským stratám pre zrušené kontrakty, uprednostnila "vyplatenie" rodiny a tým zabránila akémukoľvek očisteniu mena Michaela.)

Vo februári 2005 sa začal proces, v ktorom mu hrozilo až 20 rokov väzenia. V máji 2005 ho porota oslobodila zo všetkých bodov obžaloby, obvinenie nebolo dokázané, pretože neexistovali reálne a relevantné dôkazy a Michael odišiel zo súdu ako nevinný.

Michaelov právnik a neskôr aj priateľ Thomas Meserau: V deň rozsudku Michael vyzeral hrozne. Mal vpadnuté líca, slabú a neistú chôdzu. Vyzeral hrozne. Nepovedal ani slovo, až kým nepadlo posledné "nevinný." Celkovo ich bolo 14. Z toho 10 trestných činov a 4 menšie priestupky. Potom sme sa objali a povedal: "Ďakujem."

Obrázek

Napísala: Zuzcoj