Murray žiada odklad procesu

Právnici dr. Murraya žiadajú, aby proces bol preložený na neskorší termín kvôli novým svedkom, ktorých má obžaloba, a podľa obhajoby Murraya sa nestačili dôkladne oboznámiť s ich vyšetrovacími výsledkami.

Novými výpoveďami sú totiž vedecké podklady možnosti aplikácie anestetík, kde štátny zástupca David Walgren oponuje, že Michael si nemohol podať sám dávky, ktoré sú určené pre vnútrožilové aplikácie, inak sa neabsorbujú do tela, a teda teória, že by Michael užil látku orálne sám, je vylúčená.

David Walgren tiež vyhlásil, že je absurdné, ak teraz žiada obhajoba Murraya odklad, ak sami odmietli sudcov návrh pred časom, keď sa tiež sťažovali na nedostatok času.

Sudca Michael Pastor tvrdí, že proces bude vysoko odborne sofistikovaný pokiaľ ide o dôkazy, preto musia obe strany predkladať vecné dôkazy, nie teórie.

K tomu patrí aj snaha obhajoby Murraya predložiť video dôkazy, že Michael bol niekoľko dní pred smrťou fyzicky slabý, mentálne nestabilný a zúfalý z nespavosti.

Vyšetrovatelia chceli pôvodne predvolať 11 svedkov, expertov na anestetiká a liečivá, ich počet znížili na 4 nových potom, ako obhajoba Murraya prišla s teóriu, že Michael sa mohol zabiť sám.

Proces začne 4 mája otvorením prípadu a úvodnými rečami obžaloby a obhajoby.

Samotný proces začne 9 mája.