Právnici pritvrdzujú: Na lekára vytiahli pletky

Lekár Conrad Murray si krátko pred Michaelovou smrťou telefonoval s niekoľkými ženami, a spevákovi sa tak dosť pozorne nevenoval.

Podľa agentúry AP to vyplýva z dokumentov, ktoré vo štvrtok prokuratúra predložila na súd.

Právnici lekára Conrada Murraya to odmietli. Dôkazy, ktoré chce prokuratúra predložiť, vraj majú ich klienta zastrašiť a diskreditovať.

Podľa vyšetrovateľov Murray v deň Michaelovej smrti 11 minút telefonoval so servírkou, ktorú poznal z reštaurácie v Houstone. Rozhovor údajne ukončil, keď zistil, že Michael nedýcha. Prokurátori ho tiež vinia, že mu niekoľko hodín pred smrťou, v čase, keď sa podľa nich čakalo, že sa Murray bude naplno venovať Michaelovi, telefonovali alebo písali ďalšie dve ženy.

Podľa zástupcov okresného návladného sa Murray pokúsil urobiť na ženy dojem tým, že povedal, že lieči "Jacksona", a tak porušil dôverný vzťah medzi lekárom a pacientom. Prezradil im vraj tiež dôverné informácie, ktoré v čase Michaelovho úmrtia nepovedal úradom.

Vyšetrovatelia chcú okrem iného predložiť Murrayov účet na 1100 dolárov zo striptízového klubu v Las Vegas, kde sa zoznámil s tanečnicou Michelle Bell. Tá vraj bude svedčiť, že Murray na účet napísal svoje číslo na mobil. Ďalšia žena Bridgette Morgan, s ktorou sa zoznámil v roku 2003 v inom lasvegaskom podniku, podľa nich dosvedčí, že Murray sa jej vraj tri týždne pred Michaelovou smrťou zveril, že ho Michael zamestnáva. Morganová v deň Michaelovej smrti tiež Murrayovi telefonovala.

Sudca stanoval termín prejednania návrhov oboch strán na 21. apríla. Právnici pokračujú vo výbere poroty, proces sa má skončiť 4. mája.