Proces s Dr. Conradom Murrayom - update

Michael Jackson bol na pokraji bankrotu, keď súhlasil s comebackovým turné, a jeho obavy zo zlyhania zvyšované ťažkou nespavosťou ho dohnali k zúfalým krokom, ktoré viedli k jeho smrti - toto tvrdia obhajcovia dr. Murraya.

Obhajoba Jacksonovho lekára chce staviť na zlý duševný stav speváka. Novým zvratom má byť údajná frustrácia Jacksona z nedostatku peňazí.

Ďalší zvrat

Vyjadrenie právnika Edwarda Chernoffa na predbežnom pojednávaní sú novým zvratom v prípade obhajoby lekára Conrada Murraya, obžalovaného z neúmyselného zabitia Jacksona.

Podstatou obhajoby je samovražda speváka

Obhajcovia predtým tvrdili, že spevák sa mohol sám predávkovať anestetikom, keď od neho Murray odišiel.

"Podstatou obhajoby bude to, že Michael Jackson sa pustil do zúfalého činu a podnikol zúfalé opatrenia, ktoré spôsobili jeho smrť," povedal Chernoff.

"Nazdávame sa, že v čase, keď zomrel, bol Michael Jackson zúfalým človekom, pokiaľ ide o jeho finančné záležitosti."

Právny zástupca Jacksonovej pozostalosti Howard Weitzman s takýmito argumentmi nesúhlasil.

"Je vašou teóriou to, že Michael Jackson spáchal samovraždu, vzal si vlastný život? Nemyslím si, že je to presvedčivá teória," povedal.

Zástupca okresnej prokuratúry David Walgren obvinil obhajobu zo snahy odviesť pozornosť od hlavnej otázky procesu: či sa Murray dopustil hrubej nedbalosti, keď podal Jacksonovi propofol a ďalšie sedatíva v deň jeho úmrtia.

Obhajci lekára nemôžu vidieť do financií Jacksona. Sudca na pojednávaní zamietol žiadosť obhajoby o prístup k finančným záznamom Jacksona.

Nariadil tiež právnikovi Arnolda Kleina, Jacksonovho dermatológa, odovzdať jeho lekárske záznamy.

Obhajoba sa snaží dokázať, že Klein podával spevákovi v týždňoch pred jeho smrťou anestetikum Demerol, od ktorého sa stal závislým.

V rámci prípravy procesu s Murrayom bude dnes pokračovať vypočúvanie potenciálnych porotcov. Verejný výber poroty, ktorý je veľmi náročný, by sa mal začať 4. mája a úvodné reči obhajoby a obžaloby sa očakávajú 9. mája.

Zdroj: TASR

Vložila: Zuzcoj