Začal sa výber poroty v prípade úmrtia Michaela

V budove losangeleského vyššieho súdu sa včera začal výber poroty pre proces s osobným lekárom Michaela.

Image and video hosting by TinyPic

Prvá otázka, ktorú sudca Michael Pastor položil 159 potenciálnym členom poroty, bola jednoduchá: Koľkí z vás nepočuli o prípade lekára obvineného zo smrti Michaela Jacksona?

Po chvíli ticha sa zodvihli len dve ruky. Sudca a právni zástupcovia zúčastnených strán sa pritom zvyčajne pri výbere poroty snažia nájsť ľudí, ktorí o prípade nevedia nič, prípadne majú o ňom čo najmenej informácií, aby mali k dispozícii objektívnu porotu.

V tomto prípade to však bude nesmierne zložité, keďže obeťou je svetoznámy Kráľ popu a médiá detailne informovali o jeho nečakanom úmrtí v júni 2009 i následnom policajnom vyšetrovaní.

Pred sudcom tak stojí pomerne zložitá úloha a to, ako ochrániť porotcov, ktorí majú rozhodnúť o vine či nevine doktora Conrada Murrayho obvineného z neúmyselného zabitia, pred blížiacim sa mediálnym cirkusom a pomôcť im zodpovedne si splniť svoju povinnosť.

Obrázek

Sudca Pastor nádejných porotcov upozornil, aby nečítali blogy, nesledovali internet a nepoužívali Twitter. Pri výbere poroty odmietol kamery, no už začiatkom februára televíznym štábom povolil snímať proces. Výber poroty je tak starostlivo strážený, že zúčastnení kandidáti nesmeli opustiť miestnosť, kým nevyplnili 29-stranový dotazník.

Dnes čakal podobný proces ďalších 170 potenciálnych porotcov. Sudca Pastor by mal rád 4. mája k dispozícii skupinu menej ako 100 ľudí, ktorí budú následne odpovedať na otázky právnikov.

Porota bude mať napokon 12 členov. Súdny proces by mal trvať zhruba dva mesiace - otváracie reči právnici prednesú 9. mája a rozhodnutie by chcel mať sudca do 1. júla.

Napísala: Zuzcoj

Zdroj: LINK