Hudobník Mengesha Francis v rozhovore o Michaelovi

Mengesha "Mystro" Francis hudobník výborne hrajúci na piano a učiteľ hudby na The Heavenly Vision Christian Academy poskytol interview, kde okrem iného veľa prezradil o tom, že od mala je Michaelovým fanúšikom a tiež mál viackrát možnosť sa s ním stretnúť, dokonca vystúpil aj na Michael Jackson’s 30th Anniversary.

Image and video hosting by TinyPic

V rozhovore opísal svoje zážitky s Michaelom...tu sú niektoré z nich.

Keď mal Mengesha asi 13 rokov, rozhodol sa ako veľký Michaelov fanúšik navštíviť jeho dom v Encine (bolo to asi v roku 1984). Ráno nešiel do školy, ale podľa adresy ktorú mal sa autobusom dostal až k domu. Tam dlhšie čakal a asi okolo desiatej hodiny ráno sa brána otvorila a tam v aute Michael. Ten otvoril okienko a pýtal sa ho, čo tam robí a prečo nie je v škole. Táto výčitka Mengesha zaskočila, Mengesha mu odpovedal, že prišiel ako jeho fanúšik, aby ho videl. Michael mu povedal, že nie je dobré vymeškávať školu, že sa to nepatrí. Potom ho pozval cez víkend do Balboa Parku, že tam bude s bratmi hrať basketball, aby prišiel a že mu dá autogram tam, lebo sa mu nepáči, že chodí poza školu. Mengesha mu sľúbil, že sa to viac nezopakuje a cez víkend prišiel. Michael tam bol aj s bratmi, podpísali sa mu a darovali mu i Victory bundu a dva lístky na ich koncert. To bol jeho prvý zážitok s Michaelom. V škole mu tieto zážitky nechceli veriť ani učitelia.

Druhýkrát sa stretol s Michaelom počas Michaelovej práce na filme Captain Eo. Bol pred domom, keď Michael odchádzal s Billom Brayom na natáčanie a Michael pozval Mengesha aj s kamarátom do auta a vzal ich pozrieť sa na natáčanie. Mengeshaova škola potom slávnostne otvárala premiéru, bol teda jedným z tých, čo film videli medzi prvými.

Na Michael Jackson’s 30th Anniversary si Mengesha zahral, Michael mu poslal znamenie prstom, že sa mu to páčilo. Osobne sa už s ním nestretol i keď vraj veľmi túžil mu povedať, že on je ten jeho malý fanúšik, ktorého kedysi pokarhal, ale tým aj poslal na správnu cestu.

Mengesha tiež zaspomínal, akým veľkým vzorom mu Michael bol po ľudskej a hlavne umeleckej stránke. Keď Michael zomrel, bolo to ako keby stratil člena rodiny s ktorým celý život vyrastal. Volala mu dokonca mama i bývala učiteľka, že ako to znáša, lebo vedeli ako Michael pre neho veľa znamenal.

Celé interview tu: LINK

Napísala: Zuzcoj