Čas pre Michaela Jacksona na znovuzískanie trónu

Erald kolasi, redaktor - Cavalier Daily Opinion

V 2007, Kráľ Popu získa svoj právoplatný trón. Podľa niektorých správ, Michael Jackson pracuje na novom albume, ktorý by mal byť vydaný koncom roka, so súčasnou producentskou špičkou - Will I Amovi, zo skupiny BEP. Niekoľko skladieb už je nahraných, a album by mal byť hotový už čoskoro.

Najpôsobivejší dosah tohoto albumu by malo byť oživenie ikonického statusu Michaela Jacksona a prinavrátenie stratenej slávy, pretvorením predstáv ľudí o ňom, a sústredenia sa na hudbu, a nie na súkromný život.

Počas 80 rokov bol Jackson najväčšou hudobnou ikonou na svete. Album Thriller vydaný v 1982, sa stal najpredávanejším na svete, definoval pop 80 rokov a dostal Michaela do najvyšších sfér. Podľa Guinnessovej Knihy Rekordov sa z tohoto albumu predalo viac ako 100 mil. kusov, čomu sa žiaden iný album ani nepribližuje.

Kráľ Popu mal na konte 9 hitov č. 1 počas tejto dekády, viac ako ktorýkoľvek umelec. Jeho sláva prevýšila akúkoľvek ľudskú bytosť na planéte; v 1997 podľa prieskumu, bol Jackson najznámejšia osoba na planéte, keď porazil aj takých ako Bill Clinton či Pápeža Jána Pavla II. Zrejme iba BOH bol jediná entita, ktorú poznali ľudia viac, alebo vieru v neho.

Celý rad kontroverzií, ktoré obklopovali jeho súkromný život, však postupne zatienili jeho hudbu, aj keď Jackson pokračoval fenomenálnym celosvetovým úspechom aj v 90 rokoch vydaním takých albumov ako Dangerous a HIStory, spolu s Blood on the Dancefloor, ktorý sa stal najpredávanejším remixovým albumom.

Napriek tomu, jeho aktivity s deťmi na ranči Neverland si získaval narastajúcu negatívnu pozornosť. V 1993 odpovedal na obvinenia zo zneužívania detí, mimosúdnym vyrovnaním, bližšie nezverejnenou sumou peňazí. O celu dekádu neskôr, stál opäť pred tribunálom za zneužívanie detí, ale nakoniec bol oslobodený zo všetkých obvinení v Júny/červnu 2005. Nasledujúce cesty po procese, nakoniec doviedli Michaela späť do Spojených Štátov, a teraz dúfa, že tieto jeho lesknúce sa rukavice budú opäť žiariť tak, ako kedysi.

Jeho šance na pokračujúci úspech sú reálne, ale aby sme to lepšie pochopili, je potrebné, aby nasledujúci Michaelov album, bol osadený do kontextu statusu Michaela Jacksona ako kultúrnej ikony, nie len na jeho hudobný úspech.

Kedysi, všetko čo bolo spojené s Michaelom Jacksonon bolo, nuž, "COOL", od moonwalku až k spôsobu ako odhodil svoj klobúk, keď začínal tancovať Billie Jean. Ako vysvetľuje Rock and Rollová sieň slávy, že Michael Jackson ..."dosiahol úroveň superslávy, ktorú sme predtým poznali len u Elvisa, The Beatles a Franka Sinatru." Dnes, keď ľudia premýšľajú o Michaelovi, často sú zaujatý osobnosťou, ktorá urobila svojej tvári niečo strašné a zneužíval deti. Michaelova imidž ikony sa ťažko bude obrusovať a naprávať, ale nie je všetko stratené, a ak niekto má talent, aby oživil svoju kariéru, je to Michael Jackson.

Album musí uchvátiť tie nádeje, ktoré ostali, aby zachránili jeho status a prekryl tie negatívne vnímania verejnosti. Nakoniec, on nemá vlastne nič iné, než hudbu, ktorou môže niečo dokazovať. Sám seba dostal do pozície jedného z najlepších tanečníkov, ak nie toho najlepšieho, a jeho vokály sú už legendárne, skutočnosť, ktorá je uznávaná túžbou, ktorú vyvyšuje spievanie Kráľa Popu a všetko, čo je spojené s genialitou Michaela Jacksona. Je jedným z najpredávanejších umelcov na svete, získal 13 Grammy, mal 13 hitov č. 1 v americkej hitparáde a zlomil rekordy počas návštevností na jeho svetových turné.

Táto snaha by mala byť viac o histórii a odkaze, ak nie o niekom tak úžasnom, ako to ako sa Michael objavil v 1983, keď sa nič na celé desaťročia nepriblíži úspechu Thrilleru. Ak sa to novému albumu podarí, ľudia začnú viac premýšľať o jeho hudbe, než o jeho osobnom živote.