MJ Estate (konečne) žaluje Howarda Manna

Mann, ktorý sa dostal k obrovskému množstvu materiálu a spomienkových predmetov rodiny Jacksonovcov (19800 fotiek, 26 hodín video záznamov, a 273 skladieb) po odkúpení pred dražbou (od pôvodného "vlastníka" Henry Vaccara, ktorého účet na YouTube bol zrušený pre porušovanie autorských práv - ponúkal rôzne audio záznamy Jacksonovcov, vrátane Michaelových, najmä zo 70 rokov), ktoré už stihol využiť aj vo svoj prospech (vydaná kniha, kalendár....), je zažalovaný správcami pozostalosti Michaela.

Žaloba proti Mannovi uvádza niekoľko bodov porušenia autorských práv - od posterov, náčrtov, nahrávok, domén, lôg a registrovaných značiek (Michaelovo meno) - ktoré používa podľa nich neoprávnene.

Katherine Jackson a jej meno, pre Manna, slúži ako jeho akási záruka "úspechu", pričom podľa indícii je Katherine v tomto obchodnom partnerstve bez akýchkoľvek práv rozhodovať (ide o komplikované obchodné vzťahy, kedy Mann získava podiel zo zisku cez Katherine Jackson, nie priamo).

V žalobe sa tiež uvádza okrem toho, aby boli pozastavené všetky aktivity Manna s rozširovaním a komerčným využívním týchto produktov, aj údaj, že Michael do dnešných dní pred viac ako 800 mil. albumov(!!!).

MJ Estate figuruje v niekoľkých desiatkach ďalších žalôb (predovšetkým ide o autorské práva a licencie).