Rozhodnuté! Murray pôjde pred súd...

Conrad Murray je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona, pričom v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na štyri roky.

Sudca Michael Pastor nariadil súdny proces s lekárom - rozhodol tak po utorkovom predbežnom pojednávaní týkajúcom sa neúmyselného zabitia speváka, na ktorom svedčili dvaja lekári. Tí uviedli, že Murray postupoval neštandardne, keď Michaelovi podal silné anestetikum s aktívnou látkou propofol a následne ho nechal osamote. Obaja svedkovia okrem toho vyhlásili, že aj keby Michael sám užil poslednú dávku anestetika, jeho smrť by aj tak bola zabitím, pretože Murray zanedbal svoje povinnosti.

Prvým svedkom bol vedúci forenznej medicíny z úradu koronera okresu Los Angeles Christopher Rogers, ktorý uviedol, že Jackson mal silné srdce a bol relatívne zdravý. "Starostlivosť oňho bola podpriemerná. Murray mal spraviť niekoľko vecí, ktoré však nespravil," uviedol Rogers, ktorý dodal, že lekár spravil chybu, keď riešil Jacksonovu nespavosť anestetikom s propofolom, a taktiež, že nemal od speváka po podaní dávky odísť. Murrayho obhajca J. Michael Flanagan počas krížového výsluchu naznačil, že Jackson mohol anestetikum, ktoré sa podáva intravenózne, prehltnúť.

Rogers na to uviedol, že táto možnosť je nepravdepodobná, ale aj keby to tak bolo, nič by to nemenilo na fakte, že Murrayho konanie bolo neadekvátne. Druhý svedok, ktorým bol anestéziológ a klinický farmakológ Richard Ruffalo, vymenoval lekárske prístroje, ktoré mali byť v spevákovej spálni, keď mu Murray podával anestetikum. Mali byť medzi nimi napríklad prístroj na monitorovanie funkcií pľúc a srdca a resuscitačné prístroje.

"Mali by ste vedieť, čo robíte a zároveň predpokladať, že sa váš pacient náhle prebudí. Aj keď používate propofol len krátku dobu, môže spôsobiť mnoho nepríjemností, predovšetkým v kombinácii s inými liekmi," uviedol Ruffalo.

Sudca Pastor taktiež Murraymu pozastavil licenciu na vykonávanie lekárskej praxe v štáte Kalifornia, pričom mu nariadil do 24 hodín informovať o tomto rozhodnutí všetky okrsky, v ktorých má pacientov. Päťdesiatsedemročný Murray svoju vinu popiera, pričom jeho obhajcovia tvrdia, že lekár nepodal Jacksonovi nič, čo by ho mohlo zabiť. Členovia Jacksonovej rodiny rozhodnutie súdu privítali. "Zatiaľ som šťastná," uviedla LaToya Jackson, zatiaľ čo Randy Jackson poďakoval prokurátorom. Murraymu, ktorý sa o popovú hviezdu staral počas príprav na turné This Is It , hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na štyri roky.

Práca fanúšikov...nemám slov...