Šiesty deň pojednávania...koroner vypovedal!!!

Koroner Christpher Rogers neverí „príbehu“ Dr. Murraya

Lekár vykonával pitvu MJ a svedčil, že on neverí, že Dr. Murray dal Michaelovi len 25 mg Propofolu, pretože v takom prípade by sa Michael prebral po 3 až 5 minútach. Dr. Rogers tiež svedčil, že neverí, že Michael požil Propofol sám, pretože v žalúdku sa našlo len veľmi malé množstvo. Tiež sa vyjadril, že od doktora bolo krajne nevhodné použitie Propofolu na liečenie nespavosti a hlavne starostlivosť o pacienta bola veľmi nedostačujúca, vraj pacienta v prípade takejto „liečby“ nemal vôbec opustiť, bolo nevyhnutné ho stále sledovať. Koroner tiež oficiálne potvrdil, že Michael Jackson bol zdravý 50 ročný muž, ale doktor sa podpísal pod jeho smrť z dôvodu neštandardnej starostlivosti. Podľa záverov z pitvy, až na malé zdravotné problémy (slabý zápal pľúc, vitiligo a artritídu chrbtice) nemal Michael žiadne problémy so srdcom. Koroner teda rozhodol, že sa jednalo o neúmyselné zabitie z dôvodu nedostatočnej zdravotnej starostlivosti.

Počas krížového výsluchu bol koroner požiadaný, či by to pokladal za zabitie aj ak by sa preukázalo, že si Michael lieky dal sám. Odpovedal, že áno, pretože pacient mal prístup k Propofolu a iným liekom, ktoré sú povolené len v nemocniciach. Trval na tom, že ide o hrubé zanedbanie lekárskej starostlivosti. Tiež potvrdil, že by bolo nemožné, aby si lieky Michael pichol sám, pretože by nedosiahol na miesto, kde bola ihla zavedená (ľavá noha nad kolenom) a nemal by na tento úkon ani dostatok času a sily. Koroner uviedol aj to, že Michael bol „normálnej“ hmotnosti 61,7 kg pri výške 175.5 cm a vôbec nebol podvýživený, ako tvrdil jeden zo záchranárov.

Ďalší svedok bol Dr. Richard Ruffalo anestéziológ a klinický farmakológ

Podľa Dr. Ruffala, ak je podaný propofol, mali by byť využité monitorovacie techniky a ak dôjde k miešaniu Propofolu s inými liekmi, riziko zlej reakcie sa zvyšuje. Ruffalo dosvedčil, že množstvo Propofolu v tele v okamihu smrti bolo ešte vyššie, ale jeho množstvo sa „zriedilo“ podávaním tekutín IV a tiež časom. Tiež si myslí, že množstvo benzodiazapamu v krvi zo srdca poukazuje na celkové väčšie množstvo podaných látok, ako Murray prezradil.

Image and video hosting by TinyPic

Sudca Michael Pastor by mal pravdepodobne do konca týždňa rozhodnúť, či je dostatok dôkazov, aby bol Murray súdený za neúmyselné zabitie. Ak sudca nariadi súd - čo sa aj očakáva - lekárska komora Murrayovi pozastaví lekársku licenciu. Bude to už tretí pokus - prvé dva pokusy zlyhali. Murray má už zakázané podávať anestetika vrátane Propofolu. Conrad Murray je vraj zúrivý, lebo ak mu pozastavia licenciu nebude mať z čoho platiť právnikov. Ak Kalifornia pozastaví Murrayovú licenciu, je pravdepodobné, že ich bude nasledovať Texas aj Nevada.