Piaty deň pojednávania...

Tento týždeň pokračujú predbežné pojednávania. Ešte dnes alebo zajtra budú pravdepodobne vypovedať odborníci z oblasti toxikológie.

Sudca Pastor rozhodol, že dáta z Murrayovho iPhonu sú prípustné ako dôkaz. Podľa Eda Chernoffa, telefón obsahuje niekoľko krátkych hlasových správ a 12 screenshotov, ktoré môžu byť použité ako dôkaz v priebehu rokovaní. Záznamy majú pomôcť vytvoriť časovú os - čo vlastne Murray v deň Michaelovej smrti robil, kedy a pod.

Image and video hosting by TinyPic

Tim Lopez, lekárnik aplikovanej farmácie v Las Vegas, dosvedčil - v marci Murray objednával Benochinen (krém na vitiligo) a následne ešte niekoľkokrát a že 6. apríla 2009, Dr Murray začal objednávať veľké množstva Propofolu. Tiež objednával Midozolan a Lorazepam. Murray žiadal lekárnika aj o niečo proti bolesti pre pacienta, ale niečo málo omamné, poslali mu Lidokaín, Kofeín, Aspirín a Efedrín. Naposledy pravdepodobne spravil objednávku 10. júna. Lopez tiež povedal, že si myslel, že doktor to objednáva pre viacerých pacientov na kliniku a nie len pre jedného.

Detektív Orlando Martinez svedčil, že chcel s doktorom hovoriť už 25. 6. 2009, ale podarilo sa mu to až 26. 6. 2009, keď sa ozval aj s právnikom. Hovoril s Murrayom vraj dosť dlho, až kým doktor neukončil rozhovor. Podľa Murraya Michael ho v osudný deň prosil, aby mu dal Propofol, inak vraj chcel zrušiť skúšky a koncerty, pretože sa cítil unavený a nevyspatý. 911 vraj nezavolal hneď preto, lebo nechcel zanedbať oživovanie Michaela, na otázku prečo ho oživoval na posteli odpovedal, že nevládal Michaela na zem položiť sám (pritom on je vysoký a silný, Michael vážil niečo okolo 61 kg!). Murray tiež tvrdí, že mu podal Propofol okolo 11 hod. a potom išiel na toaletu. Po asi 2 min. sa vrátil a zistil, že Michael nedýcha. Táto jeho verzia je spochybňovaná, lebo doktor tajil telefonáty a SMS a tiež sa zistilo, že to, že Michael nedýcha zistil okolo 11:55.