Obhajoba Murraya prišla s očakávanou verziou

Obhajoba osobného lekára Michaela Jacksona Conrada Murraya na predbežnom pojednávaní naznačila, že sa spevák mohol zabiť sám. Vyplnil sa tak predpoklad obžaloby spred dvoch týždňov, ktorá tvrdila, že práve s touto teóriou budú operovať.

Súd má po predložení dôkazov oboch strán rozhodnúť, či z prípadu neúmyselného zabitia, z ktorého je Murray obvinený, bude súdny proces. Ak by ho potom uznali vinným, hrozia mu až štyri roky väzenia. Advokát lekára J. Michael Flanagan pri vypočúvaní svedkyne naznačil, že si Jackson mohol vziať pri problémoch so spánkom viac anestetika sám.

Vyšetrovateľka Elissa Fleak vypovedala, že v Jacksonovom dome našla 12 fľaštičiek anestetika. Jednu prázdnu na zemi vedľa spevákovej postele spolu so striekačkou krátko po jeho smrti a jedenásť ďalších v dvoch taškách o štyri dni neskôr. V jednej z nich boli dve otvorené fľaštičky a deväť - otvorených aj neotvorených - v druhej. Flanagan jej položil otázku, či by muž Jacksonovej výšky a váhy ležiaci na posteli mohol dosiahnuť na striekačku vedľa postele. Sudca jej však nedovolil odpovedať, prijal námietku obžaloby, že ide o špekuláciu. Ďalej sa pýtal, či sa pozrela, koľko tekutiny vo fľaštičkách zostalo. "Bolo ich tam veľa, nepamätám si, ktoré boli plné viac alebo menej," uviedla. Predbežné pojednávanie bude ďalej pokračovať v pondelok.