Tretí deň pojednávania...záchranári

Svedectvo záchranára Senneffa

- Najprv nevedeli, kto je pacientom, neskôr niekto povie, že je to Michael Jackson

- Počas odchodu z domu do nemocnice ich prenasledovali paparazzi a Murray trvá na tom, aby Michaelovi zakryli tvár. Zdravotníci to pokladali za rozumnú požiadavku.

- Senneff potvrdil, že Michael bol mŕtvy už asi 20 minút pred ich príchodom.

Svedectvo Martina Blounta

- Blount má 20 ročné skúseností, bol vodič ambulancie. Je to posledný zo záchranárov v miestnosti. Ten prináša nosidlá a ďalšiu výbavu. Bol pri hlave MJ. Podával Michaelovi kyslík.

- Záchranári si všimli, že Michaelove telo bolo studené, oči suché. Blount je toho názoru, že Michael bol mŕtvy.

- Blount hovoril, že Murray im tvrdil, že Michaelovi nepodával nič, ale oni si všimli injekčné ihly, ampulky, fľaše Lidokainu.

- Murray v sanitke telefónoval.

-------------------------------------------

- Dvaja zástupcovia z telefónnej spoločnosti svedčili, že v kritickom čase Murray volal (a SMS-koval) viacerým ľuďom, len nie 911. Záznamy ukazujú obzvlášť dva zaujímavé hovory v 12:03 a 12:04 ... osobe v Texase. (Je možné, že to bolo do jeho kancelárii).

Murray tiež volal jeho priateľke Nicole Alvarez v 13:08. To je v rozpore s tým, čo najprv vypovedal.

Doktor v ten deň počas záchrany Michala telefonoval a SMS-koval z dvoch telefónov.

---------------------------------------------

Vypovedali viacerí lekári...Murray podal Michaelovi neprimerané množstvo Propofolu a nedostatočne sa o neho pri jeho podaní postaral. Nevedel si ani spomenúť, kedy prestal Michael dýchať. Podľa lekára z nemocnice, Michaelove zlyhanie srdca stanovili na 12:18, čas smrti stanovili na 12:57 no Murray naliehal na oživovaní (Michaela oživovali viac ako hodinu v sanitke i v nemocnici – no to už bol mŕtvy a bolo to zbytočné). Oficiálne vyhlásil MJ za mŕtveho v 14:26. Viacerým lekárom Murray povedal, že Michaelovi podal „len“ Lorazepan, Valium a Flomax...ani raz nespomenul Propofol. Pýtali sa ho pritom na to najmenej traja lekári.