Druhý deň pojednávania - svedok Alberto Alvarez

Alberto Alvarez 32 – ročný Michaelov bodyguard povedal sudcovi vrchného súdu, že lekár mu v osudný deň najprv naliehavo kázal zavolať záchranku, ale potom ho zrazu poveril zobrať nejaké lekárskej ampulky a dať ich do tašky. „Všimol som si, že vo vnútri tašky bolo niečo ako fľaška a v nej niečo podobné mliečnej substancii,“ dosvedčil Alvarez. (Chirurgické anestetikum propofol - ktoré koroner označil ako smrteľné pre Michaela - je biela tekutina, ktorá sa podáva intravenózne.)

Alvarez tiež povedal, že keď prišiel do spálne, Murray robil Michaelovi na posteli masáž srdca jednou rukou a pýtal sa ostatných, či nevedia ako sa robí CPR. Murray vraj naliehavo vykrikoval „Musíme ho dostať do nemocnice. Musíme ho dostať do nemocnice.“ Keď sa doktora pýtal, čo sa stalo, ten odpovedal, že Michael „mal zlú reakciu“. Čoskoro na to, Murray schmatol hrsť lekárskych ampuliek z nočného stolíka a povedal Alvarezovi aby ich dal to tej tašky a až potom mu nariadil zavolať sanitku. Očakáva sa, že zdravotníci a lekári pohotovosti ešte budú svedčiť, že Murray sa snažil ukryť Propofol, kým oni pracovali na záchrane Michaela Jacksona a že Murray nemal riadne monitorovacie zariadenia potrebné pri podávaní tejto látky.

Image and video hosting by TinyPic

Ďalej Alvarez vypovedal, že nevidel v miestnosti žiadne prístroje na sledovanie srdca alebo krvného tlaku a až po príchode záchranky Murray pripol monitorovacie zariadenie Michaelovi na prst. Keď Alvarez telefónoval s operátorom tiesňovej linky a vyjadril sa, že tam majú aj osobného lekára, operátor vyjadril svoje prekvapenie. „Máte tam lekára? (Pretože lekár sa v takomto prípade berie ako „vyššia moc“). Operátor sa tiež dozvedel, že Murray vykonáva masáž srdca nesprávne a upozornil ich, aby dali pacienta na zem a oboma rukami pokračovali. Alvarez sa vyjadril, že potom on pokračoval v masáži srdca a Murray vykonával dýchanie z úst do úst. "Zdalo sa, že dýcha?," spýtal sa Walgren Alvareza. "Nie, pane," povedal Alvarez. "Jeho oči a ústa boli otvorené?" spýtal sa zástupca. "Áno," povedal. "Vyzeral, že je živý alebo mŕtvy?" Walgren sa ho opýtal. "Mŕtvy, pane," povedal Alvarez.

Pri krížovom výsluchu Alvarez uznal, že nepovedal polícii v prvých dvoch rozhovoroch, že Murray mu nariadil aby sa odstránili prípadné dôkazy. „Nemyslíte si, že to bolo podozrivé?“ Spýtal sa ho obhajca Ed Chernoff. „Vtedy nie pane,“ odpovedal Alvarez. „Mysleli ste si, že tie ampulky chce doktor vziať do nemocnice?" Spýtal sa ho právnik. „Áno, pane,“ povedal Alvarez. Chernoff sa ho tiež pýtal na vzťah k rodine Jacksonovcov a podobne.

Michaelova rodina bola pri výpovediach prítomná, Rebbie, Randy, LaToya, Janet krútila hlavou a sústavne si držala ruku na nose, Katherine si utierala slzy, hlavne keď bodyguard opísal, ako do spálne pribehla Paris a kričala „Oci“. Emóciami otraseným hlasom Alvarez spomenul aj to, ako doktor kričal „Zoberte ich preč, zoberte ich preč, až nevidia otca v takom stave.“

Viac info na fóre LINK