Staronová asistentka pre Michaela

Zatiaľ len ako "nepotvrdené správy", sa objavilo to, že Michael po údajnej návšteve klubu 3121, ktorý prevádzkuje PRINCE v Las Vegas a občas tam aj vystúpi, by Michael mohol otvoriť aj svoj vlastný klub, kde by tiež mohol "občas" vystupovať. Michaela sprevádzal v klube Chris Tucker.

Do Michaelovho tímu sa ale dostala opäť Carol Lamere, ktorá bola jedna z prvých, ktorá predstavila rodinu Arvizo Michaelovi.

Carol nahradila Karen Faye, ktorá bola dlhoročná Michaelova vizážistka. Carol sa stala priateľkou Davida Arvizo, otca Gavina, s ktorým sa spoznala v tanečnej škole, ktorú Gavin a jeho súrodenci navštevovali v rámci sociálneho programu - zadarmo.

Carol sa stala blízkou rodinnou známou rodiny Arvizo, keď ju dokonca prijala aj dcéra Davida, ktorá nežila s matkou (Janet Arvizo).

Následne vyšetrovateľ Scott Ross v Novembri/Listopadu 2004 vypočúval Carol, a tá mu vtedy povedala, že sa snažila varovať Michaela pred rodinou Arvizo, a túto správu mala podať Michaelovi jeho asistentka Evvy Tavasci, ktorá to ale Michaelovi ďalej nepodala. Carol vypovedala, že Janet Arvizo mala učiť deti, čo majú hovoriť, aby získavala peniaze.

K tomu sú správy, že "nová" skladba - No Friend Of Mine nie je nová, ale remastrovaná demo nahrávka z 1995, keď Prass a The Fugees spolupracovali s Michaelom na vtedy nových nahrávkach. Niekoľko dní po zverejnení správy, že skladba je na nete, si na stránke rapera Tempamentala vypočulo skladbu viac ako 100.000 ľudí.