T. Emmanuel o Michaelovi a skladbe Much Too Soon

VIDEO, v ktorom hovorí o nahrávaní novej skladby Much Too Soon - LINK

Austrálsky gitarista Tommy Emmanuel, ktorý dnes večer vystúpi v Bratislave, je podpísaný pod novým Michaelovým albumom Michael.

Jedná sa o pieseň Much Too Soon, v ktorej na gitare hrá práve 55-ročný Emmanuel.

"V tejto nádhernej balade som mal na starosti klasickú gitaru. Je to veľmi jednoduchá, ale krásna pesnička. Bude to posledný kúsok na albume. Nahrával som ho v Londýne, aj keď nahrávka vznikala v Los Angeles. Celá komunikácia sa odohrávala cez telefón," uviedol v rozhovore pre agentúru SITA umelec ocenený titulom C. G. P. (Certified Guitar Player), ktorý okrem neho majú už len traja ľudia na svete.

S Jacksonom sa osobne nepoznal, no raz sa predsa len stretli.

"Bolo to niekedy v deväťdesiatych rokoch minulého storočia na odovzdávaní cien Grammy. Jediné, čo mi vtedy povedal, bolo: 'Len rozprávaj ďalej. Milujem tvoj akcent'," povedal so smiechom Emmanuel.

Gitarový virtuóz si Jacksona ako hudobníka veľmi váži a tvrdí, že nikto v hudbe nedokázal to, čo on.

"Zmenil celý spôsob nazerania na hudobné projekty. Pamätám sa, že keď vyšla skladba Black or White, tak mi môj manažér zavolal a spýtal sa ma, či som to počul. Povedal som mu: 'Áno, počul'. A on mi odvetil: 'Teraz to už vážne prehnal'. Keď počúvate jeho hudbu, pozeráte sa na jeho videoklipy, uvedomíte si, že to skutočne nik iný nedokázal. Niektorí ľudia však na neho nadávajú a to je hanba. Veď ho nepoznali, tak ako ho môžu súdiť. Keď zverejnili, že aj ja sa budem podieľať na jeho nových skladbách, tak mi niektorí ľudia napísali, že ako som sa mohol podieľať na spolupráci s Jacksonom. Bolo to hrozné. Súdiť ho môže iba Boh. Ja k nemu môžem povedať len toľko: Nikto neprispel do hudby viac ako Michael Jackson. To, čo vytvoril, sa dotklo každého," povedal Tommy Emmanuel.

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj