FLASHBACK

Black or White

Obrázek

14.11.1991 bola vydaná táto prvá skladba z megaúspešného albumu Dangerous, ktorá vo svojej premiére bola piatym najsledovanejším programom večera v USA, a celosvetovo v 26 krajinách sveta sledovanosť dosiahla 500 mil. divákov.

Reakcia divákov (amerických puritánov) spôsobila škandál, ktorý po rokoch vyznieva smiešne, no v tom čase mal veľmi výrazný vplyv na média, v negatívnom smere, a video muselo byť cenzurované pre údajné sexuálne scény.

(v porovnaní s dnešnými, resp. už rokmi preferovanými, najmä rapovými videami plné polohaných dievčat a soft-sexuálnych scén a vulgárnych textov, to nič neznamenalo...)

BTW, keď si všimnete, na oficiálnom postery, ktorý uvádzal premiéru singla BoW z roku 1991, je uvedenie Michaela ako King Of Pop, teda Kráľa popu!

Je to ďalší dôkaz toho, že Michael nikdy sám seba nenazval Kráľom Popu tak, ako sa nám to neustále snaží bulvár a iné média predkladať, že Michael je samozvaný Kráľ popu... a to údajne v rozhovore s Oprah Winfrey v roku 1993!

Už v roku 1989 pomenovala Michaela Liz Taylor pri predávaní celožitovnej ceny Michaelovi ako King of Pop, Rock and Soul..., a ešte predtým, na turné BAD niesli fans banneri KING OF POP, a po vydaní a úspechu albumu Thriller, písali média o Michaelovi ako Kráľovi hudby a objavilo sa aj King of Pop...

Teda... asi tak.