Nový album bez Will.I.Ama?

Podľa dostupných správ, na albume Michael bude 12 skladieb, medzi ktorými bude aj skladba - Another Day, ktorú produkoval, a na ktorej hral na gitaru a spieval Lenny Kravitz.

Zvuk však nesie mnoho prvkov Michaelovho zvuku.

Práce na skladbách, ktoré robil Michael a Will.I.Am v Írsku v roku 2007, neboli nikdy dokončené Michaelom, a Sony ponechalo aj štúdio pre Michaela v USA, do ktorého Michael nikdy neprišiel dokončiť skladby.

Will.I.Am sa ale opakovane po Michaelovej smrti vyjadril, že on nevydá žiadne skladby, s ktorými by Michael nesúhlasil.

3 skladby budú so spolupráce Michaela a Eddie Cascia (“Breaking News,” “Monster,” and “Keep Your Head Up.”), 3 s umelcom Theron Feemster pod psuodonymom Neff U (“Best of Joy”), a jedna s Akonom (“Hold My Hand”).

SONY popritom sťahuje z netu všetky možné nahrávky, ktoré sa prenikli ako ukážky, pretože zatiaľ nie je celkom jasné, kto je zodpovedný za tento chaos a mediálnu hystériu.

Teddy Rilley, dlhoročný producent Michaelových albumov obviňuje Johna McClaina, jedného zo správcov MJ Estate a producenta albumu.

Michael ale podľa zdrojov pracoval v štúdiu intenzívne na hudbe, nielen na speve.

Na skladbe Breaking News, Michael nahral podľa správ hlavné vokály, ale nie podporné...

Michael podľa správ zanechal iba množstvo demo nahrávok s klavírnym doprovodom, a preto je ťažké z týchto nahrávok vybrať dostatočne vhodný hlas, ktorý by vytvoril novú skladbu (ktorá si vyžaduje plný spev v štúdiu).

Ukážka plného obalu albumu Michael:

Obrázek