Oficiálne vyhlásenie MJ Estate k piesni Breaking News

Nie je nič dôležitejšie pre MJ Estate, ako Michaelova hudba, jeho odkaz a jeho fanúšikovia.

Keď sa začal dávať dohromady nový album Michaela, bolo rozhodnuté, aby Teddy Riley pracoval na niekoľkých pesničkách, vrátane "Breaking News" piesne, ktorú Michael nahrával s Eddie Casciom a Jamesom Portem koncom roka 2007, počas pobytu v dome rodiny Cascia, kde istú dobu žil aj s deťmi. Riley spracoval a predložil "Breaking News" Sony pre zaradenie na album. V tej dobe sa nikto nezmienil, že spev na nahrávkach Cascia, ktoré boli v podstate v demo formáte, nemusí byť Michaelov. Bolo však zjavné, že na pozadí boli i vokály Jamesa Porteho spojené s Michaelovými.

Potom, čo nahrávky boli predložené Sony, boli tri z týchto piesní od Cascia vybrané na album a "Breaking News" bola jednou z nich. Deň po predložení a po prvom výbere skladieb na album, začala byť spochybňovaná pravosť vokálov Michaela na týchto nahrávkach.

Keď sa vyrojili tieto dohady, bol som okamžite požiadaný Johnom Brancom a Johnom McClainom, aby sa vykonalo preverenie pravosti vokálov nahrávok od Cascia.

Šesť bývalých producentov a inžinierov, ktorí pracovali s Michaelom za posledných 30 rokov - Bruce Swedien, Matt Plagiátor, Stewart Brawley, Michael Prince, Dr Freeze a Teddy Riley - bolo pozvaných na vypočutie si surových vokálov od Cascia, aby sa vyvrátili pochybnosti. Všetci títo ľudia si vypočuli acappella verzie vokálov od Cascia pri ktorých sa uvažovalo o zaradení na album a podali svoje stanovisko, či je to alebo nie je spev Michaela. Všetci potvrdili, že spev jeho určite je.

Greg Phillinganes, Michaelov spolupracovník a klavirista na mnohých z jeho piesní v priebehu 20-rokov, hral na nahrávkach od Cascia vybraných pre album a povedal, že hlas bol rozhodne Michaelov. Dorian Holley, Michaelov hlasový režisér na jeho sólových turné po dobu 20 rokov (vrátane O2 koncertných turné) ktorý sa objavil aj vo filme This Is It si vypočul skladby od Cascia a povedal mi, že spev je Michaelov.

To všetko sú inžinieri, producenti a hudobníci, ktorí pracovali na turné a/alebo v štúdiu s Michaelom, keď nahrával Bad, Thriller, Off The Wall, Dangerous, Invincible, Históry a Blood On The Dance Floor a všetci potvrdili svoje presvedčenie, že spev je Michaelov.

Estate potom najali najznámejších muzikológov v krajine, aby si vypočuli spev bez sprievodu hudobných nástrojov ("a cappella") a porovnali ich s a cappella vokálmi starších piesni Michaela. Títo experti vykonali analýzy a objektívne vedecké testy na určenie zvukovej autenticity, na Casciových skladbách a vyhlásili, že všetky analyzované vokály (i tie Casciove) sú Michaela Jacksona.

Sony Music vykonala svoje vlastné vyšetrovanie a najala ešte ďalšieho súdneho muzikológa, ktorý tiež porovnal vokály a cappella od Cascia so staršími nahrávkami a potvrdil, že na surových nahrávkach je hlas Michaela. Casciove skladby prehrali aj dvom veľmi prominentným osobám v hudobnom priemysle, ktorí hrali kľúčovú úlohu v kariére Michaela. Obaja veria, že spev je Michaelov.

Pre istotu som kontaktoval aj Jasona Malachiho, mladého speváka, ktorého niektorí neprávom považovali za speváka najatého Casciom na naspievanie vokálov. Potvrdil, že nemá s týmto projektom nič spoločné.

Sony sa rozhodla, že vzhľadom na objektívne dôkazy, ktoré vyplývajú z vyššie uvedeného vyčerpávajúceho vyšetrovania, vydajú aj Casciove nahrávky, pretože veria, že spev na všetky tých skladbách je spievaný Michaelom Jacksonom.

Keďže stále kolujú dohady o pravosti hlavných vokálov, bez ohľadu na názory tých, ktorí pracovali s Michaelom a nezávislých forenzných analytikov, nakoniec budú Michaelovi fanúšikovia sudcami, ktorí rozhodnú, pretože oni nimi vždy boli. Berieme pripomienky všetkých fanúšikov veľmi vážne a ako som uviedol vyššie, nie je nič dôležitejšie pre MJ Estate, ako hudba Michaela, jeho odkaz a jeho fanúšikovia.

Snaha Michaelových fanúšikov o pravdivosť a túžba, vyjadriť svoj názor pri hľadaní pravdy je výnimočná! Pripájame sa k nim v ich záujme a starostlivosti o Michaelov odkaz. Sme aj naďalej v kontakte s tými, ktorí pracovali v štúdiu alebo na turné s Michaelom a ak budú nové informácie poradíme sa aj s vami.

Howard Weitzman, Esq.

Splnomocnenec pre Estate of Michael Jackson

Santa Monica, CA

(Nové informácie stále pribúdajú, ale mnoho z nich je v štádiu dohadov...Cory Rooney -producent a skladateľ tvrdí, že vyhlásenie MJ Estate je hlúposť a ľudia, ktorí si to vypočuli, neboli vôbec presvedčení o tom, že je to Michael, pretože na nahrávkach chýbali prvky, ktoré je počuť na iných Michaelových demonahrávkach - lúskanie prstami a pod...vraví tiež, že pre viac informácii v súvislosti s rodinou máme sledovať 3T...Teddy Riley na otázku jednej faninky, či je tam nejaká tajná záležitosť medzi Estate a Casciom, alebo len jednoducho nemajú lepší novší materiál odpovedal, že je to to druhé..nič lepšie a novšie vraj nemaju...takže uvidíme...všetko sledujeme ďalej)

Napísala: Zuzcoj