"Odhalený únos Michaela"!

Podľa "nových informácií" od bývalého bodyguarda Matta Fiddesa, ktorý bol aj Michaelov priateľ a spoločník počas Michaelových návštev v UK.

Tentoraz (po tvrdeniach, že on je biologickým otcom Princea Michaela II, pretože daroval Michaelovi svoje spermie na umelé oplodnenie náhradnej matky, ale nevie potvrdiť, či ich Michael "využil") tvrdí, že asi rok pred Michaelovou smrťou chcel on a Jermaine Jackson "uniesť Michaela" od doktorov a tých ľudí, ktorí boli okolo Michaela a zabezpečovali mu lieky.

Stretli sa a dohadovali plán ako by to urobili.

Museli sa pritom dostať cez tvz. ochrancov, ale keď sa zbavili jedného, prišiel druhý...

Fiddes tvrdí, že mal vždy obavy o Michaela pokiaľ išlo o závisloť na liekoch, ale nemohol urobiť takmer nič.

Údajne o tom hovoril aj s rodinou, ktorá bola znepokojená nad tým, ako Michael vyzeral pred aj počas príprav na koncerty.

Jermaine mu navrhol, že by Michaela uniesli a vzali k rodine, ktorá by sa oňho postarala.

Napriek tomu, podľa neho, Michael mal silnú ochranku, ktorá nepustila ani Randyho Jacksona do vily, v ktorej Michael býval, a údajne Michael nariadil, aby ochranka mala k dispozícii zbrane.

Fiddes ale tvrdí, že aj keď mal Michael mnoho doktorov a ľudí, ktorí mu zabezpečovali lieky, najväčšia zodpovednosť je na Michaelovi, on mal byť ten, kto nehľadal pomoc... a s nikým o tom nechcel hovoriť.

Tiež prezradil, že Michael stál za väčšinou mediálnych a bulvárnych správ o ňom, pretože ich sám vytvoril, lebo chcel urobiť zo svojho života najväčšiu šou na svete...

V súkromý bol ale obyčajný Michael, bez make-upu, s hrubým hlasom, ale na verejnosti to bol iný Michael Jackson - mediálny Jackson.

Preto napr. nosil aj masky na tváry, ktoré mali slúžil len na upútanie pozornosti médií, aby bol v novinách...

Podľa Fiddesa sa ale veci počas rokov dostali mimo kontroly Michaela, a keď počul o jeho smrti, myslel si, že ide o ďalšiu Michaelov mediálnu kamufláž alebo kampaň pre koncerty...

Uveril, až keď sa spojil s Markom Lesterom (tiež bývalý priateľ a darca spermií), ktorý mal s Michael bližší kontakt...