Prípad Murray: stále mnoho otáznikov

Obhajcovia lekára Murraya žiadajú testy obsahu dvoch injekčných striekačiek a infúzneho setu z domu, v ktorom Michael zomrel.

Množstvo látok v nich by podľa právnikov mohlo byť rozhodujúcim faktom v otázke, ako presne Michael zomrel.

Obhajcovia Conrada Murraya, ktorý je obvinený z neúmyselného zabitia, to povedali na stretnutí so sudcom. Tekutina v jednej zo striekačiek už podľa nich vyschla a zmenila sa na "soľ".

Po Michaelovom úmrtí 25. júna 2009 sa na základe testov zistilo, že striekačky obsahujú stopy anestetík a sedatív. Ich presné množstvo však nezisťovali. Prvotnou príčinou úmrtia bola práve akútna intoxikácia anestetikami a významne k tomu prispel aj účinok sedatív.

Sudca Michael Pastor odmietol takéto testy nariadiť hneď. Chce totiž, aby sa obhajcovia najprv dohodli s prokurátormi. Testy, ktoré obhajca lekára Conrada Murraya Ed Chernoff žiada, totiž zničia všetky vzorky a musia sa urobiť na prvý raz. Ak sa obe strany dohodnú, ako by sa mohli testy vykonať, sudca by ich mohol nariadiť už na budúci týždeň. Ďalší obhajca, Michael Flanagan, sa domnieva, že výsledky testov by mohli byť užitočné pre obe strany.

"Chcem, aby sme konali čo najrýchlejšie," vyjadril sa sudca. Podľa Chernoffa by výsledky testov mali byť hotové najskôr o mesiac. Obhajcovia ich neplánujú použiť na predbežnom pojednávaní, ktoré by malo určiť, či existuje dostatočné množstvo dôkazov na obvinenie lekára Conrada Murraya z neúmyselného zabitia.

To sa začne 4. januára.

Obrázek