Mrtvoly protančily Prahu

Na Palackého náměstí v Zítkových sadech a na dalších osmi místech si v sobotu 28. srpna daly dostaveníčko oživlé mrtvolky zombies. Ty přišly, aby vzdaly hold loni zesnulému králi popu Michaelu Jacksonovi. V Praze se totiž konal sraz fanoušků Jacksona a jeho hudby na akci nazvané Michael Jackson FOREVER & THRILLER WALKIN´ PRAGUE 2010.

Obrázek

Ústředním motivem pro letošní setkání byla choreografie k hitu Thriller. Akce měla také agitační charakter, protože měla nalákat nové zájemce, kteří by si chtěli příští rok zatančit Thriller v rámci pokusu o překonání světového rekordu v České republice. Světové prvenství v počtu lidí jednotně tančících na skladbu Michaela Jacksona zatím drží Mexiko. Loni tam tanečníci utvořili rekord v počtu téměř 14 tisíc lidí. Praha má ambice přidat alespoň tisícovku navrch, a tím rekord Mexičanů překonat.

Po celé České republice se konají tréninky, aby se co nejvíce lidí naučilo požadovanou choreografii. Dveře jsou pro každého zájemce otevřené, a prý ani není těžké se za pár lekcí celou taneční kreaci naučit. Všichni, kteří mají zájem se pokusu o světový rekord zúčastnit, mohou „surfnout“ na internetu na stránky LINK nebo na Facebooku najít stránku s názvem Thriller Dance Rekord Praha – zde jsou umístěny všechny podstatné informace.

Do cíle na Hradčanské náměstí nakonec dorazila necelá dvoustovka tanečníků, ale v průběhu celého odpoledne přišli zavzpomínat na Jacksona další stovky lidí. Více v malé videoreportáži.

Obrázek

FOTOGRAFIE: LINK

(Autoři projektů:

KING OF POP FOREVER & TRIBUTE DANCE BEAT IT 2009

Michael Jackson´s THRILLER NIGHT & Tribute Night

KING OF POP FOREVER & THRILLER DANCE REKORD 201 uspořádali 28. srpna 2010 Michael Jackson FOREVER & THRILLER WALKIN´ PRAGUE 2010.)

Text: Pavel Dvořák, regionální koordinátor – redaktor, kraj Praha remix.nicm.cz