Zprávy od Rogera Friedmana

Podľa správ Rogera Friedmana sa Michaelov otec Joe Jackson pokúšal stretnúť s Michaelom v Las Vegas, v dome patriacom Sultánovi z Bruneia. V tomto mu ale zabránila Michaelova pestúnka jeho detí Grace Rwaramba.

Podľa jedného zdroja, vraj otec musel čakať asi 3 hodiny pred bránami domu až kým neodišiel, a druhý zdroj to potvrdil. Podľa Rogera je Michaelov život v chaose, dokonca aj v tom, že bol donútený odísť nielen z Bahrainu, ale aj z Irska, za neplatenie prenájmu, dokonca aj z domu Michaela Flatleya.

Michael je teraz v Las Vegas ubytovaný v - the Spanish Trails golf community, čo je strážená oblasť pre pobyt bohatých počas golfových hier, v dome patriacom brunejskému korunnému princovi Jefrimu. Joe sa snažil skontaktovať s niektorými kľúčovými fanúšikmi, a požiadal ich o číslo na Franca DiLea.

Michaelová kariéra je teraz, podľa Friedmana, v takom príšernom stave, že jedine Frank Dileo by mu mohol azda pomôcť. Ale podľa zdrojov sa Rwaramba snaží Michaela držať v takej izolácii, že všetci čakajú, až kým sa nedostane od Michaela, aby mohli zavolať Michaelovi. Ale sú tu aj otázky nad budúcnosťou Raymone Bain, ktorá je ešte stále Michaelovou PR manažérkou, ale ktorej zmluva vyprší koncom februára/února. Ona sa niekoľko ráz pokúšala dostať reverenda Jesse Jacksona do Michaelovho života, ale podľa zdrojov Michael vraj zbavil Raymone pozície manažérky, pre debakel na WMA v Londýne. Podľa Joea Jacksona strávili s Michaelom a manželkou Katherine a jeho rodinou sviatky, ale podľa neho, Michael celý čas mal na sebe čierne okuliare.

K tomu sa Michaelove deti dostali médií po tom, ako novinári urobili zábery detí v Las Vegas v - The Circus Circus Hotel, kde je aj jedno veľké kasíno. V sprievode pestúnky navštívili aj zábavný park -The Adventuredome Theme Park.

Deti neboli zahalené, a tak keď sa dostali fotky do médií, Michael požiadal o ich stiahnutie cez svoju (zatiaľ) hovorkyňu a to aj fanúšikovské stránky, na čo mnohé tak urobili.