Ako rozhodne sudca?

Podľa zmluvy, ktorá zabezpečuje Katherine Jackson istý príjem z predaja knihy - Never Can Say Goodbye - môže znamenať zníženie mesačných príspevkov pre deti na starostlivosť o deti a domácnosť, keďže Katherine musela oficiálne požiadať o mesačný príspevok z Michaelových peňazí.

Sudca, v prípade, ak uzná za vhodné, že príjem z knihy by mohol byť pre Katherine Jackson niekoľko stotisíc dolárov, zníži jej nesačnú podporu.

Či si Katherine Jackson bola vedomá náslekov konania bez právnej porady MJ Estate, a samostatne konala, aj na nátlak Joa Jacksona, sa uvidí, ak bude na vzniknutú situáci reagovať.

Podľa zmluvy s Howardom Mannon, s ktorým už vydala svoju knihu, bude dostávať 10 tisíc dolárov mesačne aj za propagáciu a podporu jej ďalšiej knihy - “The Katherine Jackson Story.”

Mann evidentne nahovoril Katherine, že sa kniha Never Can Say Goodbye bude predávať na miliony kusov, z čoho by jej výnos bol niekoľko miliónov dolárov.

Zatiaľ sa z knihy predalo do 50 tisíc kusov, čo je vzhľadom na jej obsah dosť málo.

Za jej propagáciu na slávnosti Forever Michael v Beverly Hilton v sobotu dostala 5000 dolárov.

Rovnako aj za propagáciu v televíznom špeciáli NBC, kde sa jej rozhovor stal aj predlohou a kópiou textu v knihe.

Katherine urobila svoje rozhodnutia aj bez porady svojho právnika.

MJ Estate platí za všetky výdavky nielen jej a detí, ale aj domácnosti vrátane platov zamestnancov (kuchár, pestúnka, ochranka...), zaplatili aj 5 mil. pôžičku na dom, ktorý vždy vlastnil Michael.