Upresnenenie faktov

Na českej info MJ stránke sa objavili zavádzajúce informácie o hudobnom katalógu Sony/ATV.

Musím reagovať na extrémne zavádzajúce a nepravdivé informácie, ktoré nielen fanúšikov, ale aj iných návstevníkov stránky hrubo zavádzajú!

Michaelov podiel v Sony/ATV, teda 50% bolo od roku 1995 (keď došlo k obchodnému spojeniu dovtedy 100% vlastíka Michaela so Sony Music na profesionálne spravovanie katalógu ATV - dovtedy obsahujúceho 6000 skladieb, keďže Michael bol fyzickým vlastníkom, nie právnicka osoba=firma na jeho využívanie/spravovanie) vždy vo vlastníctve Michaela napriek mediánym špekuláciám o údajných dlhoch (Michaelove dlhy neboli spojené (len) s utrácaním, ale (aj) s jeho obchodnými aktivitami), ktoré mali byť kryté týmto podielom.

Za predaj=spojenie so Sony Music dostal Michael v roku 1995 min. 100 mil. dolárov (niektoré zdroje tvrdia 150 mil.), čím sa formálne vytvorila spoločnosť Sony/ATV.

(jednania prebiehali od roku 1990, krátko po podpísaní rekordnej zmluvy Michaela so Sony na 6 albumov na 17 rokov, ktorej súčasťou bola aj dohoda o spojení ATV so Sony Music, čo sa nakoniec po prísnych právnych zmluvách dosiahlo až v roku 1995)

Refinancovanie Michaelovho impéria nebolo nikdy kryté jeho podielom v Sony/ATV!

Katalóg Sony/ATV obsahuje viac ako 750 tisíc skladieb, medzi ktorými je aj 256 skladieb The Beatles, viac ako 60 skladieb Elvisa Presleyho a stovky iných umelov ako sú aj skladby Eminema, Beyoncé, Lagy GaGa a iní.

Sony/ATV je tretím najväčším administratívnym správcom hudobných nahrávok na svete, ktorého hodnota je cca. 1,5 až 2 miliardy dolárov, pričom za ostatných 10 rokov investovala spol. Sony/ATV viac ako 700 mil. dolárov do nákupu lukratívnych hudobných katalógov.

Kompletné informácie o Sony/ATV:

1./ LINK

2./ LINK

Michaelov podiel v spol. Sony/ATV nebol a nie je napredaj!