Joe žalujue lekára

Otec Michaela zažaloval osobného lekára Conrada Murraya za to, že mu podal smrteľnú dávku liekov a príliš neskoro zavolal pomoc.

Joe Jackson podal žalobu v deň prvého výročia, čo bol pre uskutočnenie tohto kroku najskorší možný termín.

Joe ho obviňuje z toho, že nezavolal záchranku včas, uvádzal informácie, ktoré sa neskôr ukázali ako nepravdivé a zamlčal dôležité skutočnosti, ako napríklad fakt, že Michaelovi podal silné anestetikum s aktívnou látkou propofol.

"Obžalovaný Murray neprivolal včas záchranku, nebol po celý čas pri Michaelovi Jacksonovi a resuscitoval ho na posteli namiesto pevného povrchu, čo patrí k základným znalostiam lekárov," uvádza žaloba.

"Naďalej si stojíme za tým, že doktor Murray nepredpísal ani nepodal Michaelovi Jacksonovi nič, čo by ho mohlo zabiť. Doktor Murray nebol uznaný vinným a veríme, že jeho nevinu dokážeme aj pred súdom," uviedol vo vyhlásení Murrayov právnik. Ž

alobu vypracoval advokát Joea Jacksona Brian Oxman, ktorý ako zúčastnenú cituje aj matku Katherine. "Brian Oxman nejakým spôsobom do boja proti Conradovi Murrayovi zahrnul aj pani Jackson. Nič však nemôže byť ďalej od pravdy," reagoval advokát Katherine, Adam Streisand.