V Prahe umiestnia pomník Michaela Jacksona

V Letenskom parku v Prahe umiestnia koncom leta dvojmetrový pomník Kráľa popu Michaela Jacksona zo živice s povrchovou úpravou z bronzu.

Práve na Letnej v roku 1996 odštartoval Michael celosvetové turné.

"Nápad na vytvorenie pomníka sa zrodil z podnetov fanúšikov a zapojilo sa doň tiež Muzeum pověstí a strašidel. Myslím si, že M.J. bol taká ikona, na ktorú by sa po jeho smrti nemalo zabudnúť," uviedla Helena Babická z múzea.

Pomník bude dielom akademickej sochárky Daniely Kartákovej, ktorá je veľkou fanúšičkou.

"Myslím si, že Michael Jackson zostal po svojej smrti nepochopený, a to umelcov inšpiruje. Pomník sa bude skladať z busty, ktorá sa umiestni asi na stodvadsaťcentimetrový podstavec," prezradila umelkyňa. Pamätník doplní štítok s posolstvom "Keď chcete zmeniť svet, začnite od seba".

Monument by mali odhaliť 29. augusta. "Chceli by sme pomník odhaliť v deň nedožitých päťdesiatych druhých narodenín Michaela Jacksona. Tiež konzultujeme s jeho rodinou a dúfame, že by niekto z nich mohol na odhalenie prísť," spresnila Babická.

Náklady na výstavbu sa odhadujú na 150-tisíc českých korún (asi 5 800 eur). "Projekt financujeme z verejnej zbierky, na ktorej konte je aktuálne okolo štyridsaťtisíc korún (asi 1 550 eur)," uzavrela Babická.

aktuality.sk