V skratke

Debbie Rowe, biologická matka Princa I a Paris, sa v ostatných dňoch tajne stretla s deťmi, aj s Princeom II, spolu s Katherine Jackson, čím pokračujú ich snahy nadviazať bližší kontakt.

Podľa správ, deti vedia, že je ich matka, a preto, aj podľa nariadenia súdu, ich stretnutia majú prispieť k ich zbližovaniu.

Podľa správ od Rogera Friedmana, bol nesprávne interpretovaný rozhovor s Katherine Jackson pokiaľ ide o kamarátov a priateľov Michaelových detí.

Prince I, Paris a Prince II majú samozrejme veľa priateľov a kamarátov, a určite sa ich počet zväčší potom, ako budú navštevovať súkromnú školu.

--------------

S kým sa spojila Katherine Jackson?

Podľa správ, kniha, ktorú vydala Katherine Jackson, je výsledkom spolupráce s mužom menom Howard Mann, a je akýmsi jej obchodným partnerom.

Mann podľa správ, odkúpil od Henry Vaccara celú zbierku rodiny Jacksonovcov, ktorú Vaccaro získal po exekúcii nezaplatených pôžičiek a neuskutočnených obchodov z polovice 90 rokov.

Zbierka obsahovala stovky predmetov rodiny, všetkých členov, vrátane Michaela a Janet, ich osobných vecí, šiat a oblečení, dokonca aj záznamy videa a audia a osobných listov členov rodiny a tisíce fotiek.

Táto zbierka bola dlhé roky uložená v sklade v LA potom čo ju vaccaro získal, a nikto z rodiny neprejavil záujem o odkúpenie, alebo zaplatenie dlhov, napriek tomu, že sa Vaccaro vyhrážal, že bude predávať jednotlivé predmety, medzi ktorými boli aj intímne predmety Michaela (spodné prádlo, sexuálne pomôcky..., bielaci krím na pokožku...)

Vaccaro sa snažil niekoľko krát predať veci na aukcii, ale takmer vždy to skončilo fiaskom, alebo rodina žiadala súd o jej zrušenie.

Tentoraz celú ostatnú zbierku odkúpil Mann (pričom medzitým ju vlastnil ešte ďalší majiteľ, ktorý ale tvrdil, že časť zbierky niekto ukradol a predal bez jeho vedomia) a údajne ju daroval Katherine Jackson.

Podmienil to ale tým, že sa spojí s Katherine a vytvoria neaké projekty, a prvým z nich je kniha spomienok.

Ďalším "projektom" by mal byť predaj asi 273 nevydaných skladieb jednotlivých členov rodiny, vrátane Michaela a Janet, ktoré boli nahrávané prevažne v 70 a 80 rokoch v domácom štúdiu v Encine a Neverlande. (v podstate ide o demo nahrávky)

K tejto situácii sa vyjadril aj právny zástupca MJ Estate tvrdiac, že Howard Mann môže vlastniť tieto nahrávky, ale nemá žiadne dúševné vlastníctvo ani nárok na hudobné práva.

Howard Mann je vlastníkom niekoľkých hazardných spoločností, produkujúcich aj filmy pre dospelých, ako aj niekoľko online stránok pre hazardné hry, a ďalšie online stránky.

Ako sa dalo čakať, podľa správ, za týmto "projektom" stojí Joe Jackson a jeho snahy finančne využiť Katherine a Michaela.

Podľa zdrojov, práve Joe nadviazal kontakt v Las Vegas s Howardom Mannom, kde mu ponúkol "spoluprácu" výmenou na prístup k informáciám a veciam patriacich Michaelovi, a využiť to pre prvé výročie jeho smrti.