Kedy výjde nový singel? + čo ďalej

Podľa neoficiálnych správ, by sa nový singel mohol vydať už koncom augusta, ako upútavka pre "nový" album, ktorý by mohol výjsť v novembri.

Podľa správ, bude nový album obsahovať nové, nevydané skladby, ktoré Michael nahral za ostatných 5 rokov (a zrejme aj zopár takých, ktoré nahral v roku 2009).

Medzi hotovými skladbami sú napr. aj songy, ktoré nahral Michael s Frankom Casciom (Michaelov dlhoročný priateľ, ktorý už ako chlapec pobýval na Neverlande s jeho rodinou) v roku 2007, alebo niekoľko hotových skladieb s producentom RedOne (produkoval niektoré skladby Lady GaGa).

MJ Estate podľa správ rokuje so všetkými, ktorí s Michaelom spolupracovali, aj s Will.I.Amom, s ktorým Michael nahrával v Írku.

Problémom ale môže byť to, že uvedení by nechceli vydať skladby, ak by ich Michael o to sám nepožiadal v minulosti, prípadne, ako (spolu)vlastníci autorských práv by nechceli vydať tieto skladby, odvolávajúpc sa na to, že Michael by nechcel vydať nedokončené skladby (Will.I.Am).

Podľa ďalších správ, na ďalšie roky 2011 sa počíta s vydaním albumu BAD, k jeho 25 výročiu, ale s novým bookletom, novými remixami, a 1-2 novými skladbami.

Tiež by malo byť vydané aj DVD Bad Live.

V roku 2011 sa pripravia aj vystúpenia pre Slnečný cirkus.

Tiež je tu príprava vydania reedície albumu Off The Wall.

Na rok 2013 sa predpokladá vydanie ďalšieho albumu.

Už v Júly by mali (niektoré zdroje tvrdia, že v prvom týždni) byť známe nové informácie o albume (november) a singli (koncom augusta) na tento rok.

Sony Music údajne pripravuje veľké promo pre nový singel, druhý singel je údajne pripravený na koniec decembra!