Súhrn noviniek

Ide o súhrné info zo súdnych spisov:

Obrázek

V prípade žaloby Raynome Bain, ktorá požadovala 10% podiel zo ziskov Michaela a jej tvrdenia v nej:

Obrázek

- Bain trvala na tom, že Michaelove účty boli v roku 2006 celkom prázdne, a ona musela zabezpečiť-požičiavať si peniaze z rôznych zdrojov na uhradenie hotelov, leteniek.. a ostatné položky.

- V roku 2007 Michael spolupracoval s LaVelle Smithom, ale nezaplatil mu za jeho služby, preto je táto osoba na zozname veriteľov žiadajúcich vyplatenie od MJ Estate (jeho meno až doteraz takmer nikto nepoznal, išlo o manažovanie niektorých obchodných aktivít)

- Bain tvrdila, že 27.12.2007 sa jej cez telefonát vyhrážal Londell McMillan, vtedy právnik Michaela. Ako svedkovia incidentu boli 4 ľudia, keď sa to McMillan dozvedel, že nie je sama, zúrivo položil.

Obrázek

- 3.12.2007 bol rozposlaný list-email jedným z Michaelových právnikov pre ľudí, ktorí mali na starosti manažovanie, a teda aj Bainovej, v ktorom stálo, že sa vybralo 25 ľudí, ktorým budú prednostne vyplatené podlžnosti, medzi nimi boli mená ako Thomas Mesereau, Roberto Hernandez (paparazzi, ktorého mal Michaelom bodyguard napadnúť, a žiadal 50 tis. dolárov ako odškodné), Debbie Rowe, Randy Jackson.

- v Júly 2006 poslal Michael mailovú správu svojim (aj bývalým) zamestnancom a partnerom, v ktorej ďakoval za ich pomoc a ťažkú prácu, ktorú robili v jeho najťažších časoch. Zároveň im odkázal, že nezaplatené účty budú čoskoro vyplatené (Susan Yu, Thomas Mesereau, Robert Sanger, Brian Wolf.)

- v Auguste 2006 prepustil Michael niektorých svojich dlhoročných zamestnancov, pričom odovodnením bola zmena jeho manažmentu a impéria, a niektorým ponúkol nové pozície ako napr. pre Evvy Tavasci, Muhammeda Bashira (bodyguard).

- v rovnakom čase (August 2006) začal Michael spolupracovať s Petrom Lopezom (ktorý nedávno spáchal samovraždu)

- v 2006 Michael vypovedal v prípade žaloby Sydow McDonald, v ktorej tvrdil, že nikdy nenajal túto firmu.

*****************************

Žaloba voči Melisse Johnson.

- MJ Estate zažalovalo túto ženu z dôvodu porušenia registrovaných obchodných značiek (Heal The World) a domén nemúsich Michaelovo meno (išlo o rôzne názvy web stránok, ktoré registrovala s cieľom zisku - podľa MJ estate)

Ona tvrdila, že chcela zachovať Michaelov odkaz.

- Napriek tomu, že tvrdila, že bola v kontakte s Michaelovým manažmentom, z dokumentácie vyplýva, že poslala iba niekoľko mailov pre Al Malnika, Van Alexandera a Stuarta Backermana.

Beckerman v odpovedi, keď už nebol zamestnanec Michaela písal, že Michael je blázon, pretože ho celkom ovláda Nation of Islam (pozn. Jermaine Jackson bol tým, kto poskytol Michaelovi "ochranu" počas procesu, pretože úzko spolupracuje s touto organizáciou, sám je moslim.)

Backerman vyjadril radosť, že už nie je súčasťou tohto šialeného domu.

- Melissa Johnson v roku 2003 predala za 25 tisíc dolárov MJJ Productions všetky domény, ktoré ona registrovala.

- 14.7.2009 sa Michaeloví právnici zhodli, že nebudú obnovovať nadáciu a názov Heal The World, pretože sa zhodli, že Michael by to už nechcel.

- Evvy Tavasci pracovala pre Michaela od roku 1991 zväčša ako osobná asistentka, po Michaelovej smrti pracuje pre MJ Estate.

- jeden hudobný producent vypovedal, že poskytol peniaze pre nadáciu HTW, pričom Johnosová ho zavádzala, že ide o pôvodnú nadáciu založenú Michaelom.

- jej právnik požadal o odvolanie z prípadu.

***************************

Spoločnosť Bravado zažalovala min. 5 spoločností, ktoré porušili ochranné známky registrované na Michaelovo meno, a predávaním vecí bez osvedčenia sa tak nezákonne obohatili.

Spol. The First Commemorative Mint Inc. zažalovala Bravado a Triumph International, že odmietli propagovať pamätnú mincu s Michaelovým vyobrazením, a žiada kompenzácie za straty.

Bravado sa ale bráni, že licenciu síce dali, ale MJ Estate si neželalo žiadnu reklamu.

20.8.2009 zaplatila The First Commemorative Mint Inc. 750 tisíc dolárov za licenciu na 12 mesiacov spol. Bravado (je oprávená na vydávanie licencií na predaj vecí s registrovanými značkami Michael Jackson, King Of Pop), pričom sa doteraz neuskutočnila žiadna promo akcia predaja.

Bravado podpísala zmluvu na predaj oblečenia s témou štýlu Michaela Jacksona so spol. Rubie's Costume Company.

Neskôr ale zažalovala spoločnosť Smiffy's firmu Rubie's tvrdiac, že iba oni vlastnia liceniu.

Prípad bol vyriešený tak, že Smiffy's, ktorá mala samostatnú licenciu od MJ Licensing Llc., bude naďalej vyrábať takéto oblečenie.

Bravado licencovali aj Playmates Toys, Hot Toys, alebo Pyramid, ktorej kalenáre, postery a odznaky sa predali v náklade viac ako 1 milión kusov, čo pre spoločnosť znamenalo najvyšší podiel od založenia v roku 1992.

MJ Publishing Trust a MJ-ATV Publishing riadi právnická spoločnosť Ziffren Brittenham LLP.

Bola založená aj spol. New Horizont Trust, ktorá mala spravovať Michaelove dlhy voči bankám a vydavateľské práva.

MJ-ATV Publishing bola zlúčená do NHT II (zabezpečená bankou Wells Fargo Bank), a MJ Publishing do NHT III (zabezpečená do banky HSBC, Plainfield Gaming II.)

30.12.2009 bola MJP predaná NHT III ako súčasť refinancovania dlhov, MJ-ATV musí byť rovnako refinancovaná do konca Septembra tohto roka.

17.11.2009 John Branca a John McClain podpísali zmluvy s BMI (Broadcast Music, Inc.) a Warner Music (správca všetkých Michaelových skladieb) (BMI Agreement, Warner Agreement, Stewart Agreement).