Randy Jackson na Twitteri o tribute koncertoch

Podľa jeho vyjadrení, je znepokojený tým, ako organizátori pristupujú k ich organizovaniu v Ríme 25.6.

Obrázek

Údajne nevie, kam pôjde výťažok z koncertu (ak sa uskutoční), a je zdesený nad tým, že organizátori tvrdia, že Michael žije, a príde na koncert v preoblečení!, čo živí najmä jedna HOAX stránka, ktorá má podľa niektorých správ až 1 mil. klikov denne.

-------

Čo je to HOAX:

Hoax - je anglické slovo pre podvod, teda niečo, čo sa snaží presvedčiť ľudí, že je pravdivé napriek tomu, že nie je.

(Hoax je predovšetkým prostredníctvom internetu elektronicky šírená správa, ktorá napriek svojej nezmyselnosti vyzýva na to, aby bola preposielaná ďalším používateľom systému. Jednoduchosť a prakticky nulová cena a námaha pri preposielaní spôsobila ich veľký rozmach.)

+

Čo je vlastne konšpiračná teória? Nesprávne sa často domnievame, že je to teória, ktorá nie je a nemôže byť pravdivá.

Sprisahania však, samozrejme, existujú, tak ako existujú aj teórie o sprisahaniach, ktoré sa ukázali pravdivé, napríklad aféra Watergate.

Podstatou konšpiračnej teórie preto nie je nepravdivosť, ale to, že nie je overená. Spolu s klebetami či domnienkami patrí medzi fámy.

Fáma je neoverená informácia, ktorá chce pôsobiť presvedčivo. Týka sa aktuálnych udalostí a je si vedomá svojej spoločenskej hodnoty („viem viac ako druhí“). Spravidla nahrádza nedostatok oficiálnych správ.

Ucelená teória, ako fámu zastaviť, však nevznikla: „Niekedy treba vytiahnuť argumenty, inokedy je lepšie zostať ticho, aby sa fáma neživila ďalšími vyhláseniami.“

Typom fám sú aj predstavy o sprisahaní. Ako to, že im veríme? „Svet je pre mnohých príliš zložitý a konšpiračná teória môže pomáhať sa v ňom orientovať. Vytvára plochý obraz, kde je jasne definované dobro a zlo.“