Zákon a poriadok

Americký seriál "Zákon a poriadok" odvysielal jednu časť, ktorá zobrazovala Michaelov prípad obvinení, s názvom - Sick.

Postava Billie je bohatý samotár, ktorý si pozíva deti do svojho domu, ktorý je plný hračiek, plyšákov..., a medzi pozvanými deťmi je aj postava menom JJ, ktorá na polícii tvrdí, že Billie ho ako jediného pozval do svojej tajnej komnaty, kde ho mal sexuálne zneužiť, a neskôr vyplatil rodičov, aby mlčali.

Psychiater označil Billieho za chorého, trpiacim tvz. syndromom Petra Pana (‘Peter Pan Disorder’).

Na polícii Billie tvrdí, že spal s deťmi v jednej posteli, ale nikdy by ich nezneužil, a radšej by sa zabil, pretože on takto neuvažuje, a podľa neho je nádherné milovať deti týmto spôsobom.

Herec, ktorý hral Billieho mal bledú pleť, tmavé vlasy, a vyšie postavený hlas a hovoril jemne.

Napriek tomu, že sa v titulkoch uvádza, že ide o fiktívny príbeh, je zarážajúco podobný Michaelovmu, až na to, že okolnosti Michaelových obvinení boli objasnené, ako gigantický podvod a sprisahanie, a Michael podľa zákona oslobodený!

Na konci tohto príbehu sa uvádza, že JJ bol prvý, ktorý obvinil Billieho, ale s nejasným koncom, či naozaj Billie zneužil JJa, lebo nebolo dostatok dôkazov.

Druhý chlapec, ktorý Billieho obvinil neskôr priznal, že chcela jeho rodina peniaze, a jeho stará mama mala minulosť s podvodmi. Obvinenia potom boli proti Billiemu zrušené.

Znie vám to až extrémne nápadné...?