Ďalší pokus Iana Halperina

Po tom, čo dokumentárny film This Is It (2009) o Michaelovi zožal celosvetový úspech, sa na trhu objaví nový dokument.

Osemdesiatosemminútová snímka sa bude volať - Gone Too Soon.

Jej autorom je kanadský "investigatívny žurnalista" Ian Halperin, ktorý napísal aj knihu - Unmasked: The Final Years of Michael Jackson (2009). Tá sa v tom istom roku dostala na vrchol predajnosti podľa rebríčka amerických novín New York Times v kategórii literatúry faktu. (Ian Halperin je tiež autorom kníh o speváčke Celine Dion alebo zosnulom lídrovi skupiny grungeovej skupiny Nirvana Kurtovi Cobainovi, alebo knihe o zakladateľovi Slnečného cirkusu, za ktorú ho zažaloval za nepravdivé informácie, rovnako aj Celine Dion.)

V dokumente budú použité audio a video záznamy krátko pred Michaelovou náhlou smrťou 25. júna v Los Angeles. Snímka by mala obsahovať tiež rozhovory s jeho "osobným manažérom, duchovným radcom, kaderníkom, trénerom, bodyguardom" aj právnikom Brianom Oxmanom.

"Toto je film, ktorý si Michael a jeho fanúšikovia zaslúžia," povedal Halperin.

Film bude mať premiéru v apríli na jednom z najväčších veľtrhov s televíznym obsahom MIPTV vo francúzskom Cannes.

Nasledovne bude špeciálne prezentovaný v Kanade a Francúzsku, a to v deň prvého výročia smrti Michaela, 25. júna.

Ian Halperin v decembri 2008 tvrdil, že Michael trpí všemožnými chorobami, vrátane akútneho pľúcneho zlyhavania, slepoty, plešatosti, a tvrdil, že Michael do pol roka zomrie. V knihe tiež udával, že Michael je homosexuál a v posledných rokoch mal min. dvoch milencov (v ostrom protiklade s rozhovorom 3 bodyguardov, ktorí naopak tvrdili, že Michael bol na ženy a mal milenky....). V knihe rozpisoval vlastné výklady procesu v 2005 a prípadu z roku 1993, s citáciami, ktoré sú nepodložené a niektoré nikdy nevyslovené.

Obrázek