Info k novej zmluve

Zmluva medzi Michaelom a Sony Music, ktorá bude mať hodnotu min. 200 až 250 mil. dolárov (ktoré by mali byť vypletené vopred ako záloha, neskôr ostatné zisky), predstavuje najlukratívnejšiu zmluvu v Sony, čím bola prekonaná zmluva s Bruceom Springspteenom ("iba na 100 mil.") (Jay-Z s Live Nation podpísal zmluvu na 150 mil., Madonna - 125, U2 - 200, Robbie Williams - 100...)

Táto zmluva zahrňuje 7 rokov a asi 10 projektov, ku ktorým patrí už existujúci projekt This is It.

Predpokladá sa, že budú vydané reedície albumov Off the Wall a Bad a nevydanými skladbami, ktoré sa na dané albumi nedostali.

Podľa správ, by čoskoro mala byť oznámená aj príprava na šou v Las Vegas ako súčasť Slnečného cirkusu, na spôsob vystúpení zo skladbami Beatles - LOVE.

Správcovia majú dohľad nad všetkými vydavateľskými právami Michaela, preto bude závisieť od nich, na aké projekty budú Michaelove skladby použité, vrátane reklamy a televíznych projektov, videohier...

K projektom bude patriť aj predaj rôznych predmetov a vecí spojených s Michaelom.

Správcovia majetku, John Branca, John McCain a Joel Katz vyrokovali so Sony aj rovnaké podiely zo zisku=tantiemy z predaja, aké mal Michael aj predtým, doteraz jediné, rekordne najvyššie aké kedy umelec mal.

Mnoho ľudí, ktorí si pozreli dokument This Is It prišli ako rodina, a je tu aj nová generácia mladých ľudí, ktorí postupne objavujú Michaela.

This Is It bol jeden z mála premietaných zahraničných filmov v Číne, kde vidíme nové možnosti trhu." povedal John Branca.

Dodal, že Michael by určite nechcel vydať album This Is It a soundtrack k dokumentu, z ktorého sa predalo podľa mediálnych správ už 5 mil..

Ak by Michael ale videl, koľko film zarobil a koľko peňazí priniesol rodine, a že sa stal najúspešnejším hudobným dokumuntom, určite by povedal - ďakujem.

Zmluva bola údajne dohodnutá aj preto, aby boli vyplatené dlhy, ktoré majú splatnosť koncom roka - napr. pôžička z banky v hodnote asi 300 mil., ktorej zábezpeka bol Michaelov podiel v Sony/ATV, ktorý má aktuálne hodnotu 1-1,5 miliardy dolárov, alebo žaloby, ktoré boli podané na Michaela za nevyplatené služby alebo (údajne) zrušené koncerty

Od smrti, zarobil Michael takmer 300 mil. dolárov.