Michael Jackson Estate a Sony Music obnovili 30-ročný vzťah

Image and video hosting by TinyPic

Michael Jackson Estate a Sony Music obnovili 30-ročný vzťah s LANDMARK RECORDING DEAL

Dnes bolo oznámené, že osobitný správcovia pre pozostalosť Michaela, John Branca a John McClain, budú pokračovať v 30-ročnom vzťahu Michaela so Sony Music.

Vďaka tejto novej dohode bude spoločnosť Sony Music Columbia Epic Label Group a Legacy Recordings pokračovať so spravovaním katalógu Michaelových nahrávok a tiež vytvoria nové projekty i s vydaním albumov s piesňami, ktoré ešte neboli nikdy predtým vydané. Prvé vydanie takéhoto CD sa predpokladá v novembri 2010.

Ako sólový umelec s Epic Records Michael prežil tri desiatky rokov, predal stovky miliónov platní po celom svete a vydal trinásť # 1 singlov. Stal sa jedným z mála umelcov, ktorí boli dvakrát uvedený do Rock and Roll Hall of Fame, vyhral 13 Grammy Awards a dostal American Music Award - Artist of the Century Award. Sony Legacy Recordings tiež vytvorilo množstvo úspešných projektov, ako je napr. "Thriller" 25 - výročné album. Najpredávanejší album všetkých čias na celom svete "Thriller" ukázal trvalú silu hudby Michaela a to návratom na # 1 v týždenných predajných rebríčkoch v roku 2008.

Tento rok na jeseň Sony Music vydala # 1 dvojdisk - soundtrack k filmu Michael Jackson´s This is it, ktorý sa predal v počte viac ako 5 miliónov kópií po celom svete. Film vydaný spoločnosťou Sony Pictures sa stal koncertným filmom s najvyššími tržbami v histórii a nedávno vydané DVD sa umiestnilo na # 1 v predajnosti DVD a zlomilo rekordy v predajnosti počas prvého týždňa predaja.

Image and video hosting by TinyPic

Spracovala: Zuzcoj

Zdroj: LINK