Kto naviac zarobil v USA?

Billboard zverejnil jeden zo svojich divných článkov, v ktorých nejakými pofidérnymi štatistikami dosadil Michaela na 20-te miesto najviac zarábajúcich umelcov USA za rok 2009!

Napriek tomu, že Michael predal najviac albumov, že sa predali milióny singlov, a že dokument This Is It bol aj v USA megaúspešný so ziskom 72 mil. dolárov, predal milióny DVDčok a zvonení do mobilov, jeho celkové zisky odhadli len na nejakých smiešných 17,3 mil. dolárov.

Napriek tomu, že sa snažia údajne o čo najpresnejšie údaje získané z predaja albumov, singlov, tel. zvonení a koncertovania, pričom poukazujú na percentuálny podiel zo zisku pre umelcov a odrátaním nákladov na produckiu, distribúcie a iné položky..., je suma pre Michaela podozrivo nízka.

Tu je kompletný zoznam umelcov, a pozrite sa, kto sa dostal pred Michaela a za čo!

LINK

Redaktori magazínu Billboard rebríček s názvom 2010 Money Makers zostavili na základe tržieb z koncertných turné, predaja hudobných nahrávok a tantiém. Ako však upozorňujú na svojej webovej stránke www.billboard.com, po prvý raz rebríček zostavili podľa podielov jednotlivých umelcov zo ziskov a nie podľa celkových súm, ktoré zarobili. Sledovali obdobie od prvého týždňa roka 2009, ktorý končil 4. januára, po posledný končiaci 3. januára 2010. Použili pritom údaje z archívu Billboard Boxscore (zárobky koncertov), Nielsen SoundScan (predaj fyzických hudobných nosičov, digitálnych albumov a piesní), Nielsen BDS a Nielsen RingScan (predaj hudobných zvonení na telefóny).

Obrázek