FlashBack

... v roku 1993, práve 10.2. bol odvysielaný dokument - Michael Jackson Talks to Oprah, asi najznámejší dokument s rozhovorom Michaela, ktorý odhalil mnohé skutočnosti v jeho živote, najmä prvý krát spomenuté Vitiligo, kožnú chorobu, spôsobujúcu stratu pigmentu (o ktorej mnohí pochybovali napriek nespočetným dôkazom, naposledny správy z pitvy)

Tento špeciál bol najsledovanejším televíznym programom tv ABC, a 4tý najsledovanejší v americkej histórii s viac ako 85 mil. divákmi len v USA!

Práve vďaka tomuto dokumentu sa dostala Oprah Winfrey do povedomia ľudí na celom svete, bez Michaela a jeho rozhovoru by určite Oprah nebola tam, kde je dnes!!!

Napriek tomu sa v priebehu nasledujúcich rokoch veľmi osočivo vyjadrovala voči Michaelovi po obvineniach v 1993, ale najmä po roku 2003, kde neváhala v priamom prenose nazvať Michaela pedofilom! (sama s týmto mala skúsenosťm, keďže ako mladé dievča bola znásilnená)

Obrázek

************

V roku 1996 sa začalo nakrúcanie videoklipu - They Don't Care About Us v Rio De Janeiro, ktorý režíroval Spike Lee - LINK

Obrázek