Reakcie rodiny

Conrada Murraya v pondelok oficiálne obvinili z neúmyselného zabitia. Podľa členov a členiek rodiny to však nie je dostačujúce. Príbuzní Michaela počas súdneho pojednávania, na ktorom lekár odmietol vinu na úmrtí Michaela, neprejavili emócie.

No po Murrayovom odchode zo siene otec Joseph Jackson vyhlásil, že jeho syna zavraždili a dožadoval sa spravodlivosti. "Je to monštrum," nazvala lekára matka Katherine Jackson.

"Toto obvinenie je ako úder päsťou," povedal Brian Oxman, dlhoročný právnik Josepha Jacksona. Podľa neho by mali Conrada Murraya "obviniť s vyššou mierou zodpovednosti. To, čo urobil, bolo nezodpovedné. Je to ľahostajnosť k ľudskému životu".

"Michael bol zavraždený a aj keď zomrel v rukách doktora Conrada Murraya, verím, že doktor Murray bol súčasťou omnoho väčšieho plánu," vyjadrila sa LaToya Jackson. "Sú v tom zapletení ďalší ľudia a ja neprestanem a budem pokračovať v boji, kým všetky zodpovedné osoby budú predvedené a spravodlivosť bude vykonaná," doplnila. Podobný názor má aj Joseph Jackson. "Podľa mňa, on je len obetný baránok. Myslím si, že v celej veci je zapletených viac ľudí," uviedol. "Michael sám povedal, že ho zabijú. Dokonca svojim deťom povedal, že ho zavraždia," dodal.