Nová žaloba na Michaela a Medical Center

Na Michaela a Marial Medical Center podala žalobu rodina jednej ženy zo Santa Marie, ktorá umrela vo Februári/Únoru 2005, potom ako bola premiestnená z dvoj posteľovej izby na traumatológii, ktorá bola pripravená pre Michaela a jeho hospitalizáciu, keď mal dostať chrípku 15.2.2005 .

Civilná žaloba, ktorá bola podaná v utorok na civilnom súde v Santa Marii, dva roky po úmrtí 73 ročnej ženy Manuely Gomez Ruiz, je uvedené aj podanie zo zneužívania postu/statusu hviezdy-celebrity.

Zdravotné stredisko a Michael, majú byť tak zodpovedný za “absurdnú a prehnanú atmosféru, ktorú vytvorili počas hospitalizácie Michaela Jacksona a to práve v posledných hodinách života Manuely Ruiz, a emocionálnych a psychických následkov jej hospitalizácie.“

Žalujúci, prevažne deti ženy, žiadajú bližšie neurčené odškodné. Ako obvinenie uvádzajú zámernú emocionálnu vyčerpanosť, ľahostajnosť v zdravotnej opatere, neoprávnené väznenie a sprisahanie Michaela, Marian Medical Center a Catholic HealthCare West, ktorá vlastní zdravotné centrum, a to vydalo aj prehlásenie, ktorom odmieta tieto obvinenia a považuje ich za nepodložené, a vyjadrili rozhorčenie nad ich obvinením, pretože to považujú len za zbytočný pokus o zvyditelnenie sa, napriek tomu vyjadrili ľútosť nad smrťou ženy.

Vyjadrili stanovisko, že bezpečnosť a starostlivosť o pacientov je prvoradé a preto si stoja za tým, že podali riadnu a zodpovednú starostlivosť.

Právnik rodiny Hugh Spackman to Santa Barbary nechcel komentovať žalobu. Ale podľa toho, ako nazývajú svoju VIP politiku, pre "hviezdnych" pacientov, by sa Michael bol vyhol žalobe, ak by namiesto toho, že by bol hospitalizovaný len s chrípkou, nebol považovaný za pacienta z vážnou chorobou, pretože to bolo krycie podanie na jeho hospitalizáciu, čím bola uvolnená miestnosť, kde bola žena.

Podľa žaloby práve v tom čase už bola žena na "smrteľnej posteli" a ako povedal právnik James McKiernan zo San luis: "Áno, Manuela Ruiz umierala, ... a umieral aj Michael Jackson, ale tým, že nechcel ísť na súd v ten deň jeho tak verejného kriminálneho procesu."

Manuela utrpela masívny srdcový infarkt skoro ráno v ten deň, bola následne po príchode Michaela premiestnená do oddelenej časti nemocnice, kde sa jej stav zhoršil a bola napojená na prístroje. Po 8.30 sa zhoršil jej stav natoľko, že musela byť resuscitovaná, ale podľa žaloby vraj sestričky odpojili prístroje a chceli ju previesť do inej izby, kvôli "privátnemu pacientovi", ktorého izba musela byť chránená, ako uvádzajú dcéry ženy, ktoré tvrdia, že nebolo vhodné ju premiestniť v jej stave.

V žalobe uvádzajú, že ony ako rodina ani neboli v krajine na to, aby nejako Michaela "ohrozovali", a že ich matka bola premiestnená do izby, kde nebolo žiadne zdravotnícke vybavenie. To dodali až dodatočne. Potom dostala ďalší infarkt, ale podľa žaloby bolo jej prevezenie odložené kvôli ľuďom, ktorí zapratali priestory po Michaelovej hospitalizácii. V ten večer potom žena umrela.

McKiernan povedal v piatok, že pôvodne myslel, že žaloba bude obsahovať aj bod z nedbanlivého ublíženia na zdravý z následkom smrti, ale nakoniec sa po zhodnotení a jednaniach s ostatnými právnikmi dohodlo, že toto by sa ťažko dokazovalo.

"Mali by sme sa sústrediť na hlavný problém, ktorým bude spôsob, ako sa zaobchádza s ľuďmi. - povedal McKiernan, a dodal, že nechá na porote, aby rozhodla, aké škody boli spôsobené týmto konaním. Povedal, že s touto žalobou chceli počkať aj z dôvodu, aby bola posudzovaná objektívne, nezaťažená inými procesmi, ktorým Michael v tom čase čelil.

Michaela v tomto prípade zastupuje Brian Oxman.

Žiadne konkrétne dátumy pojednávaní neboli stanovené, súd žalobu prejednáva a rozhodne, či ju pripustí k procesu.