Vzdá sa Murray sám?

Podľa právnika Eda Chernoffa sa dr. Murray plánuje vzdať sám, aby sa tak vyhol zatknutiu.

"Zatknutie doktora Murraya by bolo mrhaním peňazí, času a prostriedkov. Od začiatku sme jasne hovorili - povedzte nám kde, my tam budeme. Som si istý, že sa nejako dohodneme," uviedol na svojej internetovej stránke Chernoff.

Nemenovaný zdroj blízky polícii však pre agentúru AP povedal, že predstaviteľom Los Angeles Police Department sa tento návrh nepozdáva a Murraya by chceli zatknúť uňho doma.

Pripravený plán na jeho zatknutie bol, no Murrayov právnik nechce, aby sa z toho robil mediálny cirkus.

Podľa úradov je však toto štandartný postup (tak ako to bolo aj v Michaelovom prípade, Michael sa "dobrovolne" vzdal úradom, a po vystúpení z lietadla ho polícia zatkla a nasadila mu putá, a predviedla na políciu).

Murray by sa dnes mal dostaviť pred súd, bez ohľadu na to, či bude zatknutý, niektoré zdroje tvrdia, že úrady sa nevedia dohodnúť na konečnom rozhodnutí, ako a kde zatknúť Murraya...

"Budeme v súdnej sieni o 13:30, aby sa Murray mohol sám vzdať. Nevidíme žiaden dôvod túto situáciu predlžovať," uviedla hovorkyňa Murrayovho právnického tímu Miranda Sevcik. Právnik Murraya Ed Chernoff potvrdil, že lekár súhlasil, že sa úradom dnes vzdá. Prokuratúra ani polícia však tieto správy nepotvrdili. Dôvodom, prečo sa plánuje Murray sám vzdať, je fakt, že sa chce vyhnúť zatknutiu.

Ak nezatknú Murraya ešte dnes, tak až niekedy na budúci týždeň.