Na udeľovaní Grammy vzdajú hold Michaelovi

Držitelia hudobných cien Grammy Céline Dion, Jennifer Hudson, Smokey Robinson, Carrie Underwood a Usher sa na odovzdávaní hudobných cien Grammy predstavia v špeciálnej pocte Michaelovi, v ktorej zaznie aj hlas Michaela.

Obrázek

Ako uvádza oficiálna stránka www.grammy.com, špeciálny moment 52. udeľovania cien nahrávacej akadémie v nedeľu 31. januára predstaví mini 3D film k piesni Earth Song, ktorý Michael vytvoril pre svoju očakávanú comebackovú koncertnú šou This Is It, no verejnosť ho dosiaľ nemala možnosť vidieť.

"Pre Michaela to bola jedna z najdôležitejších častí koncertného turné, a keď film po prvý raz videl na svojej poslednej skúške, v očiach mal slzy," uviedol jeden z výkonných producentov Grammy a dlhoročný Michaelov spolupracovník Ken Ehrlich, ktorý v tú noc na skúške bol.

"Tento výnimočný moment Grammy predstaví niektorých z našich najrešpektovanejších víťazov, ktorí majú Michaela veľmi radi," doplnil prezident nahrávacej akadémie Neil Portnow, podľa ktorého bude pocta Michaelovi jedným z najemotívnejších momentov tohtoročnej šou.

Grammy sa zároveň stanú prvou veľkou šou udeľovania cien vysielanou v 3D. Aby si to mohli vychutnať aj televízni diváci doma, televízna spoločnosť CBS v spolupráci so sieťou obchodov Target zadarmo rozdistribuuje milióny 3D Grammy okuliarov. Rovnaké dostane i publikum v Staples Center.

Pocta Michaelovi Jacksonovi doplnila už ohlásené vystúpenia nominovaných ako Beyoncé, Black Eyed Peas, Bon Jovi, Dave Matthews Band, Green Day, Lady Antebellum, Lady Gaga, Maxwell, Pink, Taylor Swift a Zac Brown Band.

Informácie zverejnila internetová stránka www.grammy.com.