Michael a problémy s peniazmi

Podľa reportéra FOX news a New York Post, Rogera Friedmana, je Michael v takej zlej finančnej situácii, že aj samotný Will I Am si vraj platí všetky výdavky, ktoré má pri spolupráci s Michaelom na nahrávaní jeho albumu, a dokonca, že aj platí niektoré výdavky za Michaela. Will si mal zaplatiť aj cestu z Kalifornie do Írska, aby si overil ako Michael myslí vážne nahrávanie a aby zistil, koľko toho Michael stihol urobiť.

Podľa Rogera by Michael potreboval aj hudobného producenta Timbalanda, aby s ním vytvoril aspoň tak dobrý album, ako je album Justina Timberlakea, ale keďže Will I Am je stará škola ovplyvnená priamom Michaelom, takže by to mohlo byť vydané, a tak by sa mali dostať opäť do štúdia tento mesiac.

Ako píše Friednam, Will I Am to nerobí celkom tak zadarmo, ale počíta sa s tým, že ak jeho skladby budú na novom albume, bude tak dostávať podiely zo zisku, ale niektoré zdroje tvrdia, že Will to robí aj pre Michaela, lebo je mu ho ľúto, alebo že nepotrebuje peniaze na to, aby vytváral niečo, čo má nejakú „hodnotu“.

Napriek tomu sa finančné problémy objavili aj v rodine Jacksonovcov, teda rodičov Michaela a ich domu v Encine. Michael vyplatil 2.2 mil. USD ako hypotéku na rodičovský dom, dva dni potom, ako sa Michael vrátil do USA. Ale podľa niektorých, na dom v Hayvenhurst Avenue, ktorý má hodnotu asi 5 mil. USD, bola vybraná ďalšia pôžička vo výške asi 5 mil. USD, a to ako následok toho, že Michael musel vyplatiť v 2003 ako kauciu 3 mil. USD, a tak sa rozpočet na čerpanie zálohy nevyplatil na dom. Na Neverland je založený ešte 25 mil. dlh, ktorý stále nie je využívaný, a funguje len na minimálnom financovaní.