Výstavba múzea možno už budúci rok

Mesto Gary, Indiana postupuje vpred s plánmi vybudovať múzeum pre rodáka Michaela Jacksona a jeho rodinu.

I cez finančné problémy, the Jackson Museum Performing Arts Center - rastie aspoň na papieri.

Vývojári teraz chcú pridať zábavný park, ktorý má vyzerať ako Michaelov ranč Neverland a golfové ihrisko na mieste, ktoré vlastní mesto (10-akrový pozemok). Správy pochádzajú od Northwest Indiana Times.

Nápad na Centrum sa zrodil v dobe, keď Michael zomrel 25. júna, ale nikdy nebolo jasné, že projekt by aj dospel k realizácii. Od otázok došlo k začatiu financovania múzea v projekte, ktorého cena sa odhaduje vo výške až 30 miliónov dolárov (zábavný park a golfové ihrisko boli pridané do plánov).

Členovia mestskej rady v Gary uviedli podporu plánu, ale hovoria, že ešte nevideli žiadne podrobnosti. Aspoň jeden člen rady má pochybnosti, že múzeum, zábavný park a golfové ihrisko sa zmestia na 10-akrový pozemok.

"Nepočuli sme o tom vôbec nič," povedala Marilyn Krusas Northwest z Indiana Times. "Viem, že určite nie. V túto chvíľu si myslím, že rada a občania potrebujú vedieť oveľa viac informácií - napríklad to, kto to bude financovať, a kto bude platiť za to - ako začneme výkopové práce . "

Odie Anderson, uvedený ako agent pre the Jackson Museum Performing Arts Center Corp, povedal, že jeho spoločnosť pripraví pôdu pre múzeum a zábavný park niekedy v roku 2010.

Anderson povedal, že priekopnícky rok 2010 bude "viazaný na špeciálne akcie s Jacksonom", ale odmietol povedať, čo to bude.

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj