Mesereau prekvapený nad FBI spismi

Podľa jeho slov, v jednom rozhovore povedal, že je prekvapený nad tým, že FBI sa počas vyšetrovania prípadu v 2003-2004 neunúvala poskytnúť mu tieto ich materiály, podľa ktorých zhabali všetky Michaelove počítače v apríli 2004 s cieľom ich podrobne preskúmať s počítačovými expertami na tvz. klávesnicové stopy.

FBI spracovala 18 strán z výsledkami ich šetrenia, ale nenašli vôbec nič!

"Nikdy som ich nevidel, nemali sa so mnou podeliť o tieto skutočnosti?" - pýtal sa Thomas Mesereau, Michaelov obhájca.

Ale prečo štátny zástupca Thomas Sneddon napriek nulovým dôkazom išiel do procesu a chcel Michaela dostať pred súd?

"Počuli všemožné príbehy, čítali články z bulváru, bol tu aj prípad z roku 1993. Museli niečo urobiť. Plus, Sneddon ako navrhovateľ v parlamente zmenil zákony, ktoré ako v prvom prípade neumožňovali ísť do prípadu len s takýmito materiálmi. A on to urobil kvôli Michaelovi." - povedal Mesereau.

"Nebol kriminálnik, a ani pedofil. Skutočnosť, že ho prešetrovalo niekoľko agentúr a nemohli nájsť nič dokazuje, že bol absolútne neviný!" - vyhlásil jednoznačne Mesereau.

Čokoľvek sa stalo v Michaelovom živote, bol obklopený nesprávnymi ľuďmi ako Janet Arvizo, ktorá pripravila jeho pád.

Našťastie boli aj takí, ktorí Michaelovi pomáhali, a ktorým dôveroval.

Jedným z nich bol aj Frank (Tyson) Cascio (s Michaelom sa poznali niekoľko rokov, bol jedným z detí, ktoré navštevovali Neverland aj s rodinami) a jeho priateľka Vinnie Amen.

Michael ho "najal", aby sa starali o rodinu Arvizovcov krátko po dokumente Living With Michael Jackson, ktorý spôsobil celosvetový škandál potom, ako Michael prehlásil, že "zdieľal" posteľ s deťmi.

Tom Sneddon od tohto momentu chcel za tieto "priznania" dostať Michaela za každú cenu.

Tajne sa stretol na parkovisku pri jednom obchodnom dome s Janet Arvizo, pričom si neoveril jej minulosť podvodníčky na sociálnych príspevkoch, patologickej klamárky a vyšinutej osoby (na súde ako svedok tvrdila, že bola presvedčená, že Michael chce jej deti ukradnúť v balóne), ktorá s deťmi v minulosti už raz obvinila zo sexuálneho obťažovania ochranku obchodneho domu JC Penny, v ktorom ich prichytili ako kradnú, čo sa Janet snažila prekrútiť na sexuálne obťažovanie pri prehliadke a údajnom zbití.

JC Penny ich nakoniec za nič "odškodlila" asi 150 tisíc dolármi, aby to nepoškodilo ich povesť.

Naopak, počas vyšetrovania tvrdila Janet a jej deti, že sa ich snažil Michael uniesť do Argentíny alebo Brazílie, aby ich umlčal, pričom mali byť väznení na Neverlande, sledovaní, odpočúvaní, nemohli sa pohybovať slobodne - čo bolo dokázané ako veľké klamstvo, pretože to dokazovali výpisy z účtov a účtenky zo všemožných obchodov a služieb, ktoré využívali za Michaelove peniaze, navyše na Neverlande nikdy neboli múry alebo ploty, takže ktokoľvek mohol prichádzať alebo odchádzať z pozemku (bol síce chránený kamerami a vstupnými vchodmi)

Keď Frank a Vinnie doviezli rodinu Arvizových do ich bytu v LA z Neverlandu, pod dverami bola vizitka Sneddona.

Ona mu zavolala a Sneddon od tohto mometu začal konať, dialo sa to od augusta 2003.

Následovali prvé obvinenia, ktoré sa rozrástli počas vyšetrovania, do ktorého hneď zapojil aj FBI a výsledky vidíme čiastočne z týchto spisov, na niekoľko desiatok prečinov proti Michaelovi, z každého bol oslobodený!

Zo spisov je jasne vidno, ako sa Sneddon snažil využiť "pomoc" Diane Dimond ako reportérky Court TV, pred tým Hard Copy počas prípadu v 1993, kde bola ona jediná, ktorá bola na ranči v priamom prenose počas prvej razie v 1993, dokonca mala možnosť vstúpiť s kamerami do domu, to všetko s povolením Sneddona, na čom sa pred samotnou raziou dohodli!

Sneddon sa za každú cenu snažil dostať aj Jordyho Chandlera do procesu, on to však odmietol, a počas procesu odcestoval zo štátov, aby naňho nemali dosah a nemohli ho predvolať, pričom varoval, že podnikne všetky právne kroky, ak by ho predvolali, pretože proti Michael nechcel v žiadnom prípade vypovedať. Prečo asi?