Grammy 2010

Americká Národná akadémia nahrávacích umení a vied vyhlásila mená držiteľov špeciálnych cien Grammy.

Obrázek

Ako informovali na oficiálnej stránke www.grammy.com, ocenenými za celoživotné dielo sú: Leonard Cohen, Bobby Darin, David "Honeyboy" Edwards, Michael Jackson, Loretta Lynn, André Previn a Clark Terry; Trustees Award získajú Harold Bradley, Florence Greenberg a Walter C. Miller; a tohtoročné technické Grammy udelia spoločnosti AKG a vynálezcovi Thomasovi Alvovi Edisonovi.

"Tohtoroční ocenení sú prestížnou skupinou rôznorodých a prominentných tvorcov, ktorí prispeli niektorými z najvýznamnejších a najvplyvnejších nahrávok," uviedol prezident nahrávacej akadémie Neil Portnow.

Ako ďalej uviedol, ich "výnimočné schopnosti a vášeň pre umenie vytvorili nadčasové dedičstvo, ktoré pozitívne ovplyvnilo niekoľko generácií, a bude ďalej ovplyvňovať aj tie nasledujúce".

Slávnostný ceremoniál pre pozvaných sa uskutoční počas takzvaného Grammy Week 30. januára. Formálne vyhlásenie čaká aj divákov a diváčky priameho prenosu z 52. udeľovania cien Grammy, ktoré sa bude konať 31. januára v losangeleskom Staples Center.