Fanúšikovia vykupujú lístky na film. Príde aj na Slovensko

Fanúšikovia Michaela netrpezlivo očakávajú dokumentárny film This Is It, ktorý odhalí prípravy na neuskutočnené londýnske turné. Lístky na film sa predávajú v rekordných množstvách a rekordne rýchlo. Dokument sa dostane do kín 28. októbra, vtedy príde aj na Slovensko. O deň skôr ho uvidia diváci na špeciálnych predstaveniach v Los Angeles.

Predpredaj vstupeniek na film Michael Jackson's This Is It spustili uplynulú nedeľu aj na Slovensku. Podľa Juraja Brocka z distribučnej spoločnosti Itafilm sa ich v prvý deň predalo sedemsto. Záujemcovia môžu získať lístky priamo v pokladniach viacsálových kín. V prípade banskobystrického multikina Europa Cinemas a bratislavských multiplexov Palace Cinemas si ich môžu kúpiť aj cez internet.

Zato v Londýne diváci rozchytali 30-tisíc lístkov za 24 hodín, čo je lepší výsledok ako pri predpredajoch vstupeniek na Harryho Pottera či Pána prsteňov. V Japonsku sa za deň predali lístky v hodnote milión dolárov. V Los Angeles čakali ľudia už od štvrtka, aby sa v nedeľu dostali k lístkom na prvé filmové predstavenia. Za dve hodiny ich rozchytali tritisíc. V Amerike sú vypredané už stovky predstavení a rekordnú predajnosť hlásia aj z Francúzska, Nemecka, Holandska, Belgicka, Švédska či Nového Zélandu.

Tak ako vo svete aj na Slovensku budú dokument premietať len dva týždne. Uvedú ho moderné viacsálové kiná a k dispozícii bude v sedemnástich kópiách.

"V bratislavskom multikine Palace Cinemas v Auparku premietnu film dokonca v čase losangeleskej premiéry. Bude to 28. októbra o štvrtej ráno tunajšieho času. Súčasťou projekcie má byť satelitný prenos z diania v Los Angeles," upozornil Brocko. "Takéto predstavenia sú naplánované len v pätnástich mestách sveta," dodal. Zároveň prezradil, že aj vstupenky na toto špeciálne predstavenie budú čoskoro v predpredaji.

Dokument Michael Jackson's This Is It vznikol z materiálu nakrúteného počas spevákových príprav na sériu londýnskych koncertov. Film obsahuje zábery zo skúšok a príprav na veľkú šou, rozhovory s priateľmi a spolupracovníkmi a, samozrejme, veľa pesničiek. Vrátane nového singlu This Is It, ktorý vyjde 12. októbra.

"Ubezpečujeme fanúšikov Michaela Jacksona, že nebudú sklamaní. Tento film ponúkne všetko, čo očakávajú a túžia vidieť," cituje internetová stránka xinhuanet.com Roryho Bruera, šéfa distribúcie zo spoločnosti Sony Pictures Releasing.